“Ušakova kepka” bīstama cilvēkiem – zem tās joprojām notiekot pūšana

1 komentārs

Tā dēvētā ”Ušakova kepka” ir bīstama cilvēku veselībai un pat dzīvībai, – brīdina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Lai arī Deglava ielas atkritumu kalns ir pārsegts ar zemi un apaudzis ar zālienu, tam joprojām ir potenciāli piesārņotas vietas statuss.

Ministriju satrauc, ka Rīgas dome joprojām nespēj ierobežot cilvēku piekļūšanu šim atkritumu kalnam.

Caurumu izplēšana žogos, žoga posmu pilnīga atraušana vaļā vai rāpšanās pāri – Purvciema un Pļavnieku iedzīvotājiem ir liela vēlme doties pastaigā pa aprakto atkritumu kalnu, rīkot pat piknikus un sauļoties.

Taču, tā kā bijusī izgāztuve pēc rekultivācijas vēl nav nosēdusies, virsma nav stabila, cilvēkiem tā ir bīstama, piemēram, var rasties gaisa caurumi un cilvēki tajos iegrūt. Tāpat zem tā dēvētās ”Ušakova kepkas” joprojām notiekot pūšana un grunts uzskatāma par piesārņotu.

Kaspars Gerhards
Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs

Šiem atkritumiem savstarpēji mijiedarbojoties, notiek dažādi ķīmiskie procesi, ir iespējama dažādu toksisko vielu emisija, gan arī, ja tiek bojāta izgāztuve, var radīt draudus videi un pastarpināti vai tieši arī cilvēkiem.

”Ušakova kepkā” atkritumi ir pārsegti ar pusmetru biezu mālu slāni, 20 centimetriem augsni. Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju vēl arī satrauc – ja cilvēki nekontrolēti tur staigā, šie slāņi var tikt izkustināti, un tad jau nokrišņu gadījumā lietus nonāks līdz atkritumiem un sāksies vēl plašāks piesārņojums.

Alda Ozola
VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos

Lietus ūdeņi, atmosfēras ūdeņi atkal var piekļūt atkritumu masai, kas ir zem šī slāņa, un tālāk jau atkal šis piesārņojums turpina izplatīties pa gruntsūdeņiem. Šobrīd ir svarīgi, lai šis piesārņojums paliek vienā vietā un nenotiek nekāda papildu noplūde.

Vides aizsardzības ministrija vērtē, ka Rīgas dome nepietiekami uzrauga objektu, kas sakārtots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Ja šie pārkāpumi – cilvēku brīva piekļuve – turpināsies, ministrija varētu lemt, ka Rīgas domei nāktos atmaksāt Eiropas naudu.

Alda Ozola
VARAM valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos

Pašvaldībai būtu operatīvi jārīkojas, jāaiztaisa caurumi, iespējams, jānodrošina regulāra apsardze vai pašvaldības policijas patruļas.

Uz ministrijas paziņojumu šodien reaģējis Rīgas mērs Nils Ušakovs. Viņš vaino pašu rīdzinieku bezatbildību, jo nu jau pat vairs neesot iespējams saskaitīt, cik reižu sabojātais žogs ir labots.

Nils Ušakovs
Rīgas mērs, “Saskaņa”

Mēs nevaram norīkot policistus, tas tomēr būtu nepareizi, ja runājam par policijas kapacitātes izmantošanu, bet ir skaidrs – mēs pastiprināsim. Mēs esam visi ļoti pateicīgi ministrijai par to, ka vēl vienu reizi pievērsuši uzmanību šim jautājumam, jo Rīgas dome ļoti aktīvi rīdziniekiem atgādina, ka atrasties kalnā nedrīkst.

Šodien, kad problēma aktualizēta, pašvaldības meistari atbrauca aiztaisīt caurumu žogā pie vārtiem, taču caurumi gar sāniem joprojām vaļā. Ar Eiropas Savienības naudu rekultivētajai izgāztuvei jābūt iežogotai līdz 2020. gadam.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl