Ušakova e-pastu publiskošanas skandāls: Jākobsons tiek attaisnots

1 komentārs
Ušakova e-pastu publiskošanas skandāls: Jākobsons tiek attaisnots
FOTO: Jānis Zariņš ()

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien izskatīja krimināllietu, kur portāla kompromat.lv pārstāvis Leonīds Jākobsons  tika apsūdzēts saistībā ar Rīgas mēra Nila Ušakova elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu. Leonīds Jākobsons tika attaisnots.

Jākobsonam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 144. panta 1. daļas – par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās informācijas un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu. Apsūdzētais Jākobsons savu vainu neatzina un šodien viņam bija iespēja teikt pēdējo vārdu.

Iepriekš prokurore apsūdzētajam lūdza piespriest 200 stundas piespiedu darba. Tāpat par labu cietušajam – Rīgas mēram – tika prasīts piedzīt 14 000 eiro kompensāciju.

Izmeklējot  šo kriminālprocesu, Valsts policija 2011. gada decembrī veica kratīšanu portāla kompromat.lv pārstāvja Jākobsona dzīvesvietā Rīgā, kuras laikā tika izņemti vairāki datu nesēji un divi datori. Policisti Jākobsonu  pat uz 48 stundām aizturēja.
Kriminālprocesu policija sāka 2011. gada 23. novembrī pēc Ušakova iesnieguma saņemšanas.
Portālā kompromat.lv tika publicētas Ušakova 2008. gada e-pasta vēstules, kas tika sūtītas toreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam. Ušakovs tobrīd bija 9. Saeimas deputāts, savukārt Hapilovs strādāja par Krievijas vēstniecības padomnieku.
Jākobsons iepriekš apgalvoja, ka, publicējot daļu Ušakova sarakstes, viņš darījis sabiedrībai zināmus būtiskus faktus, un tas ir viņa kā žurnālista pienākums.
Vairākus mēnešus pēc Jākobsona aizturēšanas divi nezināmi uzbrucēji 2012. gada 29. martā viņam savainoja seju Rīgā, Čaka ielas 47. nama kāpņutelpā.

Skaties FOTO

Plašāk par Jākobsona tiesu TV3 ziņās plkst. 19:00!

1 komentārs