Komentāri
Universitātes būvlaukumā atrod unikālu vēstures liecību – jaunus militāra nocietinājuma fragmentus
Foto: Jānis Eglītis / LU

Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra būvniecība notiek vietā, kura kādreiz slējās galvenais Daugavas kreisā krasta militārais nocietinājuma punkts. Šis fakts arheologiem bija labi zināms, bet tas, cik labi būs saglabājusies Kobrona skansts sistēma mitrāja melnzemē, ir pārsteigums.

Šobrīd ar jaunu sparu atsākušies arī arheoloģiskie izrakumi, kas atseguši iespaidīgas liecības par 17. gadsimta zviedru nocietinājuma jeb Kobrona skansts sistēmu. Zviedru karalis Gustavs Ādolfs saprata, ka Vecrīgas aizsargmūri ir novecojuši un pilsētas aizsardzības sistēma steidzīgi jāuzlabo. Kopā ar Daugavgrīvas cietoksni un Citadeli Kobrona skansts kļuva par svarīgāko zviedru nocietinājumu ap Rīgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd atbildīgas amatpersonas lauza galvu, ko ar unikālo vēstures liecību iesākt.

Foto

Plašāk par nocietinājumu un ko ar to iesāks, TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl