Komentāri

Tropu tauriņu mājā priecīgs pavasara notikums – sāk šķilties eksotiski tauriņi – Atlasa pāvači. Viņi ir vieni no lielākajiem pasaulē.

Aprīļa vidū šeit ir izšķīlies pirmais šāds tauriņš šogad, kuru Honkongā sauc par čūskas galvas taureni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Kaspars Ozoliņš
entomologs

Šis tauriņš tiešām ir viens no pasaules milžiem. Viņu spārnu virsmas laukums var sasniegt pat līdz 400 kvadrātcentimetriem, kas ir divas trešdaļas no A4 formāta lapas.

Viņu mūžs nav garš – šie lidoņi dzīvo vidēji tikai 12 dienas, bet atšķirībā no cilvēkiem, jo mazāk viņi kustas, jo ilgāk dzīvo.

Foto

Atlasa pāvači nav aktīvi lidotāji, jo tā var ietaupīt enerģiju un līdz ar to paildzināt mūžu. Tuvākajā laikā no kūniņām sāks šķilties vēl 10 šādi skaistuļi. Tie šobrīd atrodas Taureņu mājas inkubatorā. Inkubatorā savu izlidojuma datumu gaida arī zilo morfīdu kūniņas.

Tās taisnā ceļā atlidojušas no Kostarikas ar kurjerpastu. Jau pēc dažām dienām te var izšķilties līdz simtam šādu taureņu un Botāniskais dārzs gatavojas to uzlidojumam. Tā būs unikāla iespēja vienlaikus vērot šos košos lidoņus tādā daudzumā, kas pat Dienvidamerikas džungļos būtu neparasta un reta veiksme.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl