Komentāri

Latvijā pirmo reizi filmas mūzikas celiņš ir ticis izdots diska formātā. Tā ir mūzika filmai ”’Nameja gredzens”. Ja pasaulē filmu oriģināl mūzikas izdošana ir ierasta lieta un populāra prakse, tad pie mums tas ir unikāls notikums.

Jaunākā pašmāju kino lente ”Nameja gredzens”’ var lepoties gan ar speciāli komponētu Riharda Zaļupes mūziku, gan būt pirmā latviešu filma, kuras mūzika tiek izdota diskā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filmas veidotāji atzīst, ka mūzika filmu var pacelt un var arī nogremdēt. Šis esot tas gadījums, kad mūzikas dēļ filma ir ieguvusi – tā lieliski paspilgtina un izceļ vizuālos notikumus.

Rihards Zaļupe
komponists

Man ļoti paveicās, ka man tika uzticēta brīvība izpausties un rakstīt tā, kā to jūtu. Šādai vēsturiskai filmai skaņas celiņš ir ļoti, ļoti svarīgs.

Aigars Grauba
režisors

Brīnumainākais ir tas, ka mūzika filmā piedalās un liek elpot, neuzspiež sevi, ir kā audio krāsas, kas paspilgtina filmas notikumus.

Mūzikas komponēšana un ierakstīšana filmai “Nameja gredzens” ilgusi teju divus gadus. Ierakstā apvienota simfoniskā, elektroniskā un pasaules mūzika.

Ierakstā piedalījušies vairāk nekā 100 spilgtākie Latvijas mūzikas instrumentālisti un vokālisti, stīgu orķestris, koris, vokālā grupa un sitamo instrumentu grupa.

Diskus ar filmas ”Nameja gredzens” mūziku būs iespējams iegādāties mūzikas veikalos, tāpat būs iespējams šo mūziku lejuplādēt mūzikas straumēšanas vietnēs.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl