Unikāls atradums Rīgā – atklāts vēsturiskā zviedru bruģa fragments

1 komentārs

Remontdarbu laikā Rīgā, Dzirnavu ielā, atklāts vēsturiskā zviedru bruģa fragments. Līdz šim speciālistiem nebija ziņu par to, ka šajā vietā zem asfalta varētu atrasties granīta segums.

Zviedru kaltais bruģis atklāts pie Dzirnavu ielas krustojuma ar Birznieka-Upīša ielu. Vēsturiskā seguma fragments ir pietiekami liels, un tiek pieļauts, ka tāds pats varētu būt zem asfalta visā šajā ielas posmā.

Vēsturiskais bruģis Dzirnavu ielā tika atsegts pavisam negaidīti. Un ir redzams, ka remonta darbu laikā tas tika sabojāts.

Par atklājumu būvnieki informējuši Rīgas domes Satiksmes departamentu, kā arī Valsts kultūras pieminekļu saglabāšanas inspekciju. Tuvākajā laikā tiks izvērtēts, ko darīt ar šo bruģi tālāk. Visticamāk, no agrāk iecerētā asfaltbetona seguma Dzirnavu ielā nāksies atteikties.

Una Ahuna-Ozola
RD Satiksmes departamenta pārstāve

Ir jāskatās, kāds ir bruģa tehniskais stāvoklis, vai zem asfaltbetona tas nav stipri bojāts. Jāmin, ka mums ir ielas, no kurām mēs esam demontējuši šo bruģi, un tas tiek glabāts speciālā glabātuvē. Tātad, ja būs kādi, teiksim, bojāti šie te posmi, tad mums ir iespēja nomainīt.

Ziņu par to, cik kilometru zviedru bruģa ir paslēpti zem asfalta Rīgā, nav. Līdz šim tika uzskatīts, ka Dzirnavu ielā bruģis sākas tikai posmā no Valdemāra ielas. Bet arī jaunatklātais fragments ir vēsturiska vērtība.

Katrīna Kukaine
Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāja vietniece

Šoreiz mēs runājam par Rīgas vēsturisko centru. Kas ir UNESCO pasaules mantojuma vieta, un arī šis vēsturiskais bruģis ir viena no tā saglabājamām vērtībām. Un tur tas atklājās – pietiekamā daudzumā un kvalitātē. Tā ir vērtība pati par sevi.

Remontdarbu laikā bruģis tika atrasts arī Ganu un Lenču ielā. Taču, tā kā tas bija no apaļiem akmeņiem, to plānots aizstāt ar kalto zviedri bruģi, kas ir ērtāks transporta satiksmei.

TOP komentāri

  • Mi un ze
    0 0 0

    Mi un ze

    LPSR laikā sen jau atklāja un arī aizklāja, varētu padomāt, ka komunikācijas nebija kādam jaremontē vai bedres jaalaapa !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl