Unikāls atradums Rīgā – atklāts vēsturiskā zviedru bruģa fragments

1 komentārs

Remontdarbu laikā Rīgā, Dzirnavu ielā, atklāts vēsturiskā zviedru bruģa fragments. Līdz šim speciālistiem nebija ziņu par to, ka šajā vietā zem asfalta varētu atrasties granīta segums.

Zviedru kaltais bruģis atklāts pie Dzirnavu ielas krustojuma ar Birznieka-Upīša ielu. Vēsturiskā seguma fragments ir pietiekami liels, un tiek pieļauts, ka tāds pats varētu būt zem asfalta visā šajā ielas posmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēsturiskais bruģis Dzirnavu ielā tika atsegts pavisam negaidīti. Un ir redzams, ka remonta darbu laikā tas tika sabojāts.

Par atklājumu būvnieki informējuši Rīgas domes Satiksmes departamentu, kā arī Valsts kultūras pieminekļu saglabāšanas inspekciju. Tuvākajā laikā tiks izvērtēts, ko darīt ar šo bruģi tālāk. Visticamāk, no agrāk iecerētā asfaltbetona seguma Dzirnavu ielā nāksies atteikties.

Una Ahuna-Ozola
RD Satiksmes departamenta pārstāve

Ir jāskatās, kāds ir bruģa tehniskais stāvoklis, vai zem asfaltbetona tas nav stipri bojāts. Jāmin, ka mums ir ielas, no kurām mēs esam demontējuši šo bruģi, un tas tiek glabāts speciālā glabātuvē. Tātad, ja būs kādi, teiksim, bojāti šie te posmi, tad mums ir iespēja nomainīt.

Ziņu par to, cik kilometru zviedru bruģa ir paslēpti zem asfalta Rīgā, nav. Līdz šim tika uzskatīts, ka Dzirnavu ielā bruģis sākas tikai posmā no Valdemāra ielas. Bet arī jaunatklātais fragments ir vēsturiska vērtība.

Katrīna Kukaine
Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāja vietniece

Šoreiz mēs runājam par Rīgas vēsturisko centru. Kas ir UNESCO pasaules mantojuma vieta, un arī šis vēsturiskais bruģis ir viena no tā saglabājamām vērtībām. Un tur tas atklājās – pietiekamā daudzumā un kvalitātē. Tā ir vērtība pati par sevi.

Remontdarbu laikā bruģis tika atrasts arī Ganu un Lenču ielā. Taču, tā kā tas bija no apaļiem akmeņiem, to plānots aizstāt ar kalto zviedri bruģi, kas ir ērtāks transporta satiksmei.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • Mi un ze
    0 0 0

    Mi un ze

    LPSR laikā sen jau atklāja un arī aizklāja, varētu padomāt, ka komunikācijas nebija kādam jaremontē vai bedres jaalaapa !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl