Unikālo mežu Dobeles pusē izcērt trīs reizes aktīvāk nekā padomju gados

Komentāri

Dobeles novadā vides aktīvisti nobažījušies par vietējā ekomeža masīva saglabāšanu. Viņi uzskata, ka Latvijas Valsts mežu darbība kaitē tūrisma attīstību reģionā.

Ģeogrāfe Anita Biseniece stāsta, ka Vilkukalna-Krievu kalna meža masīvs ir unikāls – tur gan ir vēsturiskie objekti, piemēram, vācu bānīša ceļa uzbērums un vecais bunkurs, kā arī mazas upītes un ezeri. Viņa jau vairāk nekā 10 gadus cīnās, lai šai teritorijai būtu piemērota pienācīga apsaimniekošana. Ar tagadējo vides aizstāve nav mierā. “Valsts mežiem vajadzētu to apsaimniekot citādāk, bet pa šiem gadiem neesam to panākuši – to citādāko apsaimniekošanu,” viņa norāda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ģeogrāfe Anita Biseniece stāsta, ka padomju laikā ik gadu ekomežu masīvā tika atļauts izcirst tikai 10 hektārus. Tagad cirtes apjomi ir vismaz trīskāršojušies.

Vilkukalna-Krievu kalna meža masīva teritorija aizņem apmēram 2700 hektārus. Šīs teritorijas apsaimniekošanas plānā noteikts, ka ik piecus gadu ir atļauts izcirst 5% meža teritorijas, kas ir 130 hektāru. Bijušais Latvijas Valsts mežu darbinieks Valdis Lukjanovs uzskata, ka tas ir pārāk daudz. Viņš tagad cīnās par vietējo mežu pienācīgo apsaimniekošanu. Lukjanovs uzskata, ka tamdēļ, ka koku izciršana notiek tūrisma ceļu tuvumā, tiek bojāta gan teritorijas ainava, gan arī nodarīts kaitējums dabai.

Meža apsaimniekošanas plāns šīm ekomeža masīvam pieņemts 2015. gadā, un Latvijas Valsts mežu Zemgales mežsaimniecības izpilddirektors saka, ka tas bija saskaņots ar visām ieinteresētajām pusēm – arī ar Dobeles vides aktīvistiem.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl