Unikāla iespēja tūristiem – Daugavā samazināts ūdens līmenis

4 komentāri

Ūdens līmeņa pazemināšana Rīgas HES baseinā dod iespēju ar kājām doties uz Svētā Meinarda salu, ko parasti ieskauj Daugavas ūdeņi.

Turpmākos gados ūdens līmeni samazināt nav plānots, tāpēc šī varētu būt unikāla iespēja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par ūdens līniju liecina gan meldri gar piekrasti, gan piestātne, gan krasta līnija. Tagad upes gultne atgriezusies tur, kur bija pirms 800 gadiem, kad Daugavas krastā tika celta baznīca. Šīs mūra drupas ir vecākās Baltijā. Ikšķilei šis bija viens no tūristu piesaistes objektiem, taču tagad, kad salu var sasniegt kājām, apmeklētāji piesakoties tūkstošiem.

Iepriekš ūdens līmenis tika pazemināts Rīgas HES remontu dēļ. Tagad būšot salaboti arī Ogres un Ikšķiles aizsargdambji, tāpēc turpmākos 20 gadus līmeni samazināt nebūšot nepieciešams.

Ūdens līmeni atkal paaugstināt plānots septembra beigās.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl