Ūnijas ielā atrastās ķīmiskās vielas neesot toksiskas

Komentāri

Valsts vides dienests (VVD) no pagājušajā nedēļā Purvciemā atrastās bīstamo ķīmisko atkritumu glabātuves, uzņēmuma “Biolars” teritorijā, izveduši milzīgu apjomu toksisku vielu – gandrīz 19 tonnu. Pats uzņēmums gan noliedz, ka vielas bijušas toksiskas.

Vielas nodotas ekspertīzei. Šorīt notikuma vietā noņemti augsnes paraugi, lai noskaidrotu iespējamo vides piesārņojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt uzņēmums “Rīgas ūdens” šodien veic galvaspilsētas kopējās kanalizācijas sistēmas testus. Bet vides dienesta inspektori šodien veica pārbaudes atkritumu apsaimniekošanas firmā ”Corvos Company”, kam noslēgts līgums ar “Biolars” par atkritumu izvešanu, kā arī pārbaudīja paša uzņēmuma “Biolars” grāmatvedību.

VVD notikušo sauc par bezatbildīgu un nolaidīgu rīcību no šā uzņēmuma puses.

Atrasto vielu vidū vides inspektori uzgāja dažādas ķīmiskas vielas, tostarp, kā liecināja etiķete uz vairākām mucām, bārija hidroksīdu. Šodien vēlā pēcpusdienā uzņēmums “Biolars” izplatīja paziņojumu medijiem, kurā noliedz, ka uzietās vielas būtu toksiskas. Tās tikušas izmantotas pārtikas citronskābes ražošanai un uzņēmums tās bija gatavojies pārvest uz rūpnīcu Olainē. Tāpat uzņēmums akcentē, ka vieta, kur vielas atrastas, esot bijusi nožogota.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl