Ulubele gatavo jaunu projektu – Cilvēcības skoliņa -, kurā jau bērniem mācīs cilvēcīgu attieksmi pret dzīvniekiem

Pievienot komentāru
Ulubele gatavo jaunu projektu – Cilvēcības skoliņa -, kurā jau bērniem mācīs cilvēcīgu attieksmi pret dzīvniekiem

Gandrīz katrs no mums ir saskāries ar situāciju, kad vai nu pats vēlas, vai arī kāds jautā, lai uzdāvina kādu mājas mīluli – suni, kaķi vai citu mājdzīvnieku. Vēlme parasti ir liela līdz brīdim, kad uzdāvina mājdzīvnieciņu, bet dažkārt, saprotot, ka par jebkuru dzīvu radību ir jārūpējas, aiz viņas jāsakopj, jābaro, jāved pastaigā, aina kļūst citādāka.

Diemžēl daudzi cilvēki par šiem papildu pienākumiem aizmirst un gadās, ka dzīvnieciņu vienkārši pamet vienu pašu novārtā. Pierādījums tam ir dzīvnieku patversmes, kurās gandrīz katru dienu nonāk kāds dzīvnieks, kas ir pamests.

Dzīvnieku patversmes Ulubele vadītāja Ilze un pārstāve Diāna ir sapratušas, ka ir jācīnās ar šo problēmu. Viņu piedāvātais risinājums ir projekts Cilvēcības skoliņa, kuras laikā bērni izies mācību kursu un apgūs jaunas zināšanas saistībā ar mājdzīvnieku aprūpi.

Toties šī Cilvēcības skoliņa nebūs tikai veids, kā glābt dzīvniekus, – projekta mērķis ir daudz plašāks. Cilvēcības skola palīdzēs bērniem ne tikai apgūt zināšanas par to, kā rūpēties par mīluļiem, – tā iemācīs bērnus rūpēties par tuviniekiem, mīlēt un aizsargāt tos, kas ir Tev blakus, kā arī iemācīs to, ka ar agresiju neko panākt nevar.

Projekta autori ir pilnā pārliecībā par to, ka bērni pēc Cilvēcības skolas apmeklēšanas kļūs labsirdīgāki un spēs savaldīt savas negatīvas emocijas.

Mācības notiks gan dzīvnieku patversmē ”Ulubele”, gan arī Latvijas skolās audzināšanas stundās. Šo mācību galvenais mērķis ir bērniem iemācīt atbildības sajūtu, kā arī iemācīt, ka vardarbība ir slikta, jo, ja, mazam esot, dara pāri mājdzīvniekiem, tad pieaugot var aizskart arī cilvēkus.

Tādēļ, ja arī tu uzskati, ka ar Cilvēcības skoliņas palīdzību var bērniem iemācīt šīs lietas, tad balso portālā skaties.lv.