Ukrainas karavīrs: Mums bija jāatkāpjas, taču nokļuvām apšaudē, un mani smagi ievainoja kājā

Komentāri

No Ukrainas austrumiem ārstēties Latvijā ieradušies vairāki militārajā konfliktā cietušie karavīri. Viņi guvuši dažādus ievainojumus kaujās ar separātistiem un šeit izies ārstēšanās un rehabilitācijas kursu. Andrejs ir viens no septiņiem Ukraiņu karavīriem, kuri ieradušies Latvijā ārstēt militārajā konfliktā gūtos ievainojumus. Viņa savainojums ir visnopietnākais.

”Tas notika 10. augustā, aizstāvot Ilovaiskas pilsētu. Mums bija jāatkāpjas, taču nokļuvām apšaudē, un mani smagi ievainoja kājā,” stāsta Ukrainas karavīrs, Andrejs Vladimirovs.

Dņepropetrovskas apgabala administrācijas pārstāvis, kurš pavada kareivjus, stāsta, ka ievainojumi gūti kaujās ar separātistiem. Tagad tiek cerēts uz Latvijas ārstu prasmēm.

”Visi šie karavīri tika ievainoti kaujās ar teroristiem. Pirmo palīdzību viņi saņēma pie mums, apgabala slimnīcā, kur tika veiktas nepieciešamās operācijas, un pēc tam, saskaņojot ar Latvijas pusi, šie puiši ieradās Latvijā, lai turpinātu ārstēšanos un veiktu rehabilitāciju,” stāsta Dņepropetrovskas apgabala valsts administrācijas priekšsēdētāja padomnieks Boriss Trēgermans.

Šī ir jau otrā reize, kad Latvijas ārstniecības iestādēs tiek nodrošināta Ukrainas konfliktā ievainoto ārstēšana. Iepriekšējā reizē mediķi sniedza palīdzību 10 ievainotajiem. Arī šoreiz tas tiek darīts par saziedotiem līdzekļiem.

”Visi šie pacienti ir tādi, kuriem palīdzību sniegt ir iespējams, un to arī ļoti labi varēs izdarīt. Pieredze un darba kvalitāte ir augsta, un tieši tas pats attieksies uz mūsu uzņemtajiem Ukrainas pacientiem, viņi saņems to, kas viņiem ir nepieciešams,” atzīst Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

Lai vāktu ziedojumus ievainoto ārstēšanai un rehabilitācijai, Latvijas Ārstu biedrība ir izveidojusi īpašu fondu, kas atbalsta arī Latvijas ārstu īslaicīgu iesaistīšanos smagi ievainoto ārstēšanā Ukrainas slimnīcās.

”Es vēlētos pateikt Jūsu tautai lielu paldies par to, ko darāt mūsu labā. Tad, kad ir slikti, tad ir ļoti patīkami sajust drauga plecu – tas palīdz. Latvija ir viena no pirmajām valstīm, kas atsaucās mūsu lūgumam ārstēt mūsu puišus. Liels Jums paldies par to,” norāda Boriss Trēgermans.

Trīs ukraiņi pēc šodien veiktajām pārbaudēm nogādāti Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, trīs pārvietoti uz Nacionālo rehabilitācijas centru Vaivari, savukārt viens cietušais vēl gaida ārstu secinājumus par veselības stāvokli, lai pēc tam lemtu par viņam piemērotāko ārstniecības iestādi.

Lasi vēl