Komentāri

No Ukrainas austrumiem ārstēties Latvijā ieradušies vairāki militārajā konfliktā cietušie karavīri. Viņi guvuši dažādus ievainojumus kaujās ar separātistiem un šeit izies ārstēšanās un rehabilitācijas kursu. Andrejs ir viens no septiņiem Ukraiņu karavīriem, kuri ieradušies Latvijā ārstēt militārajā konfliktā gūtos ievainojumus. Viņa savainojums ir visnopietnākais.

”Tas notika 10. augustā, aizstāvot Ilovaiskas pilsētu. Mums bija jāatkāpjas, taču nokļuvām apšaudē, un mani smagi ievainoja kājā,” stāsta Ukrainas karavīrs, Andrejs Vladimirovs.

Dņepropetrovskas apgabala administrācijas pārstāvis, kurš pavada kareivjus, stāsta, ka ievainojumi gūti kaujās ar separātistiem. Tagad tiek cerēts uz Latvijas ārstu prasmēm.

”Visi šie karavīri tika ievainoti kaujās ar teroristiem. Pirmo palīdzību viņi saņēma pie mums, apgabala slimnīcā, kur tika veiktas nepieciešamās operācijas, un pēc tam, saskaņojot ar Latvijas pusi, šie puiši ieradās Latvijā, lai turpinātu ārstēšanos un veiktu rehabilitāciju,” stāsta Dņepropetrovskas apgabala valsts administrācijas priekšsēdētāja padomnieks Boriss Trēgermans.

Šī ir jau otrā reize, kad Latvijas ārstniecības iestādēs tiek nodrošināta Ukrainas konfliktā ievainoto ārstēšana. Iepriekšējā reizē mediķi sniedza palīdzību 10 ievainotajiem. Arī šoreiz tas tiek darīts par saziedotiem līdzekļiem.

”Visi šie pacienti ir tādi, kuriem palīdzību sniegt ir iespējams, un to arī ļoti labi varēs izdarīt. Pieredze un darba kvalitāte ir augsta, un tieši tas pats attieksies uz mūsu uzņemtajiem Ukrainas pacientiem, viņi saņems to, kas viņiem ir nepieciešams,” atzīst Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

Lai vāktu ziedojumus ievainoto ārstēšanai un rehabilitācijai, Latvijas Ārstu biedrība ir izveidojusi īpašu fondu, kas atbalsta arī Latvijas ārstu īslaicīgu iesaistīšanos smagi ievainoto ārstēšanā Ukrainas slimnīcās.

”Es vēlētos pateikt Jūsu tautai lielu paldies par to, ko darāt mūsu labā. Tad, kad ir slikti, tad ir ļoti patīkami sajust drauga plecu – tas palīdz. Latvija ir viena no pirmajām valstīm, kas atsaucās mūsu lūgumam ārstēt mūsu puišus. Liels Jums paldies par to,” norāda Boriss Trēgermans.

Trīs ukraiņi pēc šodien veiktajām pārbaudēm nogādāti Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, trīs pārvietoti uz Nacionālo rehabilitācijas centru Vaivari, savukārt viens cietušais vēl gaida ārstu secinājumus par veselības stāvokli, lai pēc tam lemtu par viņam piemērotāko ārstniecības iestādi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl