Ukrainas austrumos panāktais pamiers ir apdraudēts

Komentāri
Ukrainas austrumos panāktais pamiers ir apdraudēts
FOTO: SCANPIX

No Ukrainas pienāk ziņas, ka apšaudes ir atsākušās, separātistiem cenšoties pārņemt stratēģiski svarīgu pilsētu, kur tie ir ielenkuši Ukrainas spēkus. Tikmēr Kijeva paziņojusi, ka šā iemesla dēļ tā pagaidām neatvilks smagos ieročus no konflikta zonas, tādējādi rīkojoties pretrunā ar Minskā panākto vienošanos. 

Daudzviet Ukrainas austrumos karadarbība ir pieklususi, pildot vienošanos, kas pagājušonedēļ tika panākta Minskā, klātesot Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderiem. Tomēr stratēģiski svarīgās Debaļcevas apkārtnē apšaudes turpinās. Tā ir frontes līnija, kur arī pēdējo nedēļu laikā tika piedzīvotas visnopietnākās kaujas.

Vēl pirms pamiera stāšanās spēkā separātisti paziņoja, ka viņi nedomā to ievērot Debaļcevā, kurai viņi pakāpeniski pietuvojušies kopš janvāra. Šobrīd viņi ielenkuši Ukrainas spēku vienību, kas cenšas noturēt pilsētu.

Kijeva apgalvo, ka kopš pamiera stāšanās spēkā Ukrainas armijai uzbrukts vairāk nekā 100 reižu. Šā iemesla dēļ Ukrainas spēki paziņojuši, ka neplāno atvilkt smagos ieročus, kā to paredz Minskas vienošanās, jo pamiers netiek ievērots.

Viens no separātistu komandieriem Eduards Bašurins šodien paziņoja, ka Ukrainas spēki neievēro pamiera vienošanos un diennakts laikā to ir pārkāpuši 27 reizes.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien sasauca Krievijas drošības padomes sēdi, lai apspriestu jaunākos notikumus Ukrainas austrumos un to, kā tiek pildīta pamiera vienošanās.

Pagājušonedēļ panāktā Minskas vienošanās raisīja cerības, ka izdosies pielikt punktu konfliktam, kas prasījis jau gandrīz piecarpus tūkstošu cilvēku dzīvības. Tomēr dienu pēc tās stāšanās spēkā, tas jau ir uz izgāšanās sliekšņa.

Lasi vēl