Ukraina slēgusi ceturto daļu visu robežšķērsošanas punktu ar Krieviju

0 Komentāru
Ukraina slēgusi ceturto daļu visu robežšķērsošanas punktu ar Krieviju
Foto: AP/SCANPIX

Cilvēku un transporta kustība pārtraukta astoņos no kopumā 32 robežšķēršošanas punktiem Luganskas un Doņeckas reģionos. Iespējams tiks slēgti arī citi robežpunkti.

Šādi mēri pieņemti, jo Ukrainā ierodas arvien vairāk kaujinieku no Krievijas, bet vietējā robežsardze ne vienmēr viņu ienākšanu spēj atvairīt.

Slēgtie robežšķērsošanas punkti atrodas Luhanskas reģionā. Naktī no trešdienas uz ceturtdienu tur pieredzēti prokrievisko nemiernieku uzbrukumi.

Jau ziņots, ka Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs trešdien pavēstīja, ka ir uzsākts Ukrainas austrumu robežas pilnīgas slēgšanas process.

“Esmu pārliecināts, ka teroristu lokalizācija tiks būtiski paātrināta,” žurnālistiem kontrolpostenī līdzās Slovjanskas robežai sacīja valsts galva.

Viens no galvenajiem elementiem, kas patlaban tiek īstenots, ir pilnīga austrumu robežas slēgšana, konkrēti – Luhanskas apgabala vidienē un Doņeckas apgabala dienvidos, apliecināja Turčinovs.

Viņš uzsvēra, ka pēc robežas slēgšanas ievest bruņojumu un kaujiniekus Ukrainas teritorijā kļūs neiespējami.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.
0 Komentāru