Ukrainā populārā dzejniece: jaunā valdība nebauda tautas uzticību

Komentāri
Ukrainā populārā dzejniece: jaunā valdība nebauda tautas uzticību
Nika Ostratjuka

Neilgi pēc Maidana notikumiem Ukrainā pēkšņu slavu iemantoja jauna rakstniece Anastasija Dmitruka. Viņas emocionālais dzejolis ”Mēs nekad nebūsim brāļi”, kas adresēts Krievijai, radīja milzu ažiotāžu, un pārtapa populārā dziesmā. TV3 Ziņu komanda Kijevā intervēja Anastasiju, lai noskaidrotu, kā mainījusies jaunās dzejnieces dzīve pēc šī darba uzrakstīšanas, un ar kādām cerībām viņa raugās uz grūtībās nonākušo valsti.

Dzejoli ”Mēs nekad nebūsim brāļi”,  kuram tagad youtube kontā ir teju 3 miljoni skatījumu, toreiz 23 gadus vecā datordrošības speciāliste sarakstīja emociju uzplūdā pēc Maidana notikumiem. Tas adresēts Krievijai, kuras līderiem Ukrainas vēlme doties Rietumu virzienā šķitusi kā nodevība un nepiedodama rīcība, un tādēļ aizsācies militārais konflikts. Dzejolis kļuva strauji populārs visā valstī, un vainagojās ar dziesmu, ko iedziedāja slavenākie ukraiņu mūziķi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dzejolis daudziem prokrieviski noskaņotajiem rasījis dusmas un naidu. 50 000 youtube lietotāju tam pievienojuši atzīmi ”nepatīk”. Jaunā dzejniece naidu izjūt arvien, sevišķi virtuālajā vidē. Anastasija Dmitruka, dzejniece:

Es saņēmu ļoti daudz agresīvus vēstījumus, ar dažādiem draudiem. Protams, tas bija ļoti nepatīkami! Es vienkārši pārtraucu tos lasīt, un viss. Viņi smejās, ka Holande jūs neatbalsta, ha ha ha, jūs nevienam neesat vajadzīgi, mums tagad arī vairs neesat vajadzīgi. Dažādi, šāda līmeņa jociņi.

Tomēr ieguvumu ir krietni vairāk – uz slavas viļņa esošā dzejniece pameta darbu, lai pilnībā nodoties radošajam procesam, ar ko spēj nodrošināt arī savu iztiku. Drīzumā iznāks jau otrā viņas grāmata, kas veltīta Ukrainas neatkarības 25. gadskārtai. Kopā ar domubiedriem viņa ceļo pie karavīriem, lai lasītu dzeju un gūtu iedvesmu. Anastasija Dmitruka, dzejniece:

Draugi mani atbalstīja! Mēs vienkārši esam tā audzināti. Mani apkārtējie ir man sirdij tuvi. Esmu priecīga, ka šis dzejolis manā dzīvē ir ievedis jaunus cilvēkus, jaunus draugus. Interesantus, veiksmīgus, talantīgus.

Par politisko situāciju valstī dzejniecei gan nav ko labu teikt. Premjera amatā nesen stājās Volodimirs Groismans, taču jaunās dzejniece viņam netic. Anastasija Dmitruka, dzejniece:

Es pret šo varu attiecos kā pret pārejošu. Nomainījām viennozīmīgi bandītisku ego uz citiem cilvēkiem. Tomēr arī šī valdība nav ideāla, un tā nebauda tautas atbalstu. Mēs gaidām, kad atnāks patiešām jauni cilvēki, jauna vara.

Ukrainas vienīgā cerība esot pārmaiņas, jauna revolūcija. Un šoreiz tai jāsākas nevis Maidanā, vai ielās, bet aiz visciešākajiem mūriem – iedzīvotāju prātos. Anastasija Dmitruka, dzejniece:

Ja jau no šodienas sāksim mainīt sevi, tad straujāk viss izmainīsies arī citos līmeņos. Līdz pat pašai augšai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl