Ukraina iekļauj Latviju “ārzonu sarakstā”. Ārlietu ministrija iesniedz notu Ukrainai

1 komentārs

Ukraina Latviju kopš gada sākuma iekļāvusi “ārzonu sarakstā” – Latvijas Ārlietu ministrija to uzskata par tehnisku kļūdu un iesniegusi oficiālu notu Ukrainai, lai šo situāciju labotu.

Ukraina iekļāvusi Latviju un arī Igauniju kopā ar tādām valstīm kā Kipra un Malta nodokļu patvēruma valstu sarakstā, jo kopš šā gada Latvijas uzņēmumiem tiek piemērota 0 procentu likme reinvestētajai peļņai.

Tā ir nepareiza Latvijas jaunā nodokļu regulējuma interpretācija, tāpēc Latvijas puse jau vairāk nekā divas nedēļas cenšas panākt Latvijas izņemšanu no ārzonu saraksta, atklāja ārlietu ministrs. Tomēr process nevirzās uz priekšu, tāpēc ministrija iesniegusi oficiālu notu Ukrainas pilnvarotajam lietvedim.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs, “Vienotība”

Ārlietu ministrija ir uzaicinājusi Ukrainas pilnvaroto lietvedi Latvijā, kurā mēs iesniedzām notu, aicinot Ukrainas valdību pārskatīt un izņemt Latviju no tā saucamā melnā saraktā, kurā ir valstis, kurām saskaņā ar Ukrainas viedokli ir problēmas ar zināmiem nodokļu politikas jautājumiem.

Ministrs pauda cerību, ka Ukraina pozitīvi reaģēs uz Latvijas aicinājumu un jautājums tiks atrisināts. Viņš vienlaikus neizslēdz arī augstāka līmeņa sazināšanos valdības un ministru līmenī, iespējams, pat iesaistīt Eiropas Savienības institūcijas.