Ugunsgrēks “Maskačkā”: neadekvāta sieviete aizliedz sevi glābt no liesmām

1 komentārs
Ugunsgrēks “Maskačkā”: neadekvāta sieviete aizliedz sevi glābt no liesmām
EKRĀNUZŅĒNUMS

Neparastā situācijā vakar dienas vidū nokļuvuši Rīgas ugunsdzēsēji. Viņi steiguši uz Maskavas forštati glābt ugunsgrēkā cietušos, taču, piedūmotā dzīvoklī sastopot bezizejā nonākušu sievieti, izrādījies, ka viņa labprātāk ietu bojā, nekā dodos līdzi dienesta vīriem.

Glābējiem, izbraucot uz izsaukumu, jābūt gataviem jebkādiem apstākļiem, arī situācijām, kurām nav loģiska skaidrojuma.

Otrdien Katoļu ielā kādas piecstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī aizdegās istaba. No mitekļa logiem gāzās melni dūmi, un vīriem bija jārīkojas ātri, jo kaimiņi ziņoja, ka degošajā dzīvoklī atrodas sieviete. Tik tālu viss skaidrs – rutīnas darbs jebkuram glābējam. Bet, pārmeklējot telpas un veiksmīgi atrodot cietušo, atklājies, ka kundze nemaz nevēlas tikt izglābta. Sekojusi pat nepamatota agresija.

“Man cilvēki stāstīja, ka viņa tur uzbruka ugunsdzēsējiem, policistiem. Lamājās. Es to zinu no cilvēku stāstiem, pati negribu apgalvot,” stāsta vietēja iedzīvotāja.

Sievietes stāstīto apstiprina arī citi kaimiņi, kuri dzīvo tieši virs skandalētājas mitekļa. Ugunsdzēsēju automašīnas zem minētā dzīvokļa logiem divu gadu laikā manītas jau trīsreiz. Vietējie arī neslēpj ugunsgrēka iespējamos cēloņus. Norādīts, ka sievietei esot garīga rakstura problēmas un viņa mēdz lietot arī alkoholu. Mājas iedzīvotāji jau piedzīvojuši vairākas līdzīgas epizodes.

Savaldīt kundzi palīdzējuši likumsargi, viņi sievieti iznesuši ārā no degošajām telpām, un, kamēr glābēji cīnījušies ar postažu, aizturētā atradusies likumsargu dienesta automašīnā. Stundas laikā liesmas apdzēstas. Aizturētājai kundzei gan nebija ļauts atgriezties mājās. Sievietei nācās paviesoties policijas iecirknī un paskaidrot, kādēļ bīstamajā situācijā viņa uzvedās neadekvāti.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā