Ugunsgrēkā cietušās nelegālās atkritumu glabātuves vietu Jūrmalā sakārtos “Clean R”

0 Komentāru
Ugunsgrēkā cietušās nelegālās atkritumu glabātuves vietu Jūrmalā sakārtos “Clean R”
Foto: LETA

Ugunsgrēkā Jūrmalā cietušās nelegālās atkritumu glabātuves vietu sakārtos SIA ”Clean R”.

Par to piektdien preses konferencē pavēstīja Valsts vides dienesta (VVD)  ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Jau vēstīts, ka, lai likvidētu Jūrmalas ugunsgrēka sekas, valdība piešķīrusi 700 000 eiro. Nauda paredzēta degušās nelegālo atkritumu glabāšanas vietas attīrīšanai. Izdevumus vēlāk plānots piedzīt no teritorijas apsaimniekotāja. Taču uzņēmums jau paziņojis, ka tam nav naudas seku likvidēšanai. Atsevišķi ministri šādu rīcību ir nosaukuši par cūcību.

Šomēnes Jūrmalā notikušā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dēļ ir radies būtisks kaitējums videi, kas ir nekavējoties jānovērš.

Degušo nelegālo atkritumu apsaimniekotājs ”Prima M” teritoriju ir atteicies attīrīt naudas trūkuma dēļ. Tāpēc valdība šodien nolēma ugunsgrēka seku likvidēšanai piešķirt līdz 700 tūkstošiem eiro no valsts budžeta. Lai gan izdevumus plānots piedzīt no privātuzņēmuma, tēriņi, visticamāk, tomēr būs jāsedz nodokļu maksātājiem.

”Prima M” pārstāve Lūcija Uzkliņģe LNT Ziņām norādīja, ka no uzņēmuma nav ko piedzīt. Viņa arī apšauba Valsts vides dienesta aprēķinus par to, cik daudz tonnu atkritumu Jūrmalā tika glabāti.

Tikmēr policija turpina izmeklēt ugunsgrēka iemeslus. Un tāpat pagaidām bez atbildes palicis jautājums, kā ticis pieļauts, ka atkritumu apsaimniekotājs nelegāli darbojies gandrīz gadu, kopš Vides dienests saņēma iedzīvotāju pirmās sūdzības?

Foto

0 Komentāru