Ugunsdzēsēji turpina cīņu ar postošo ugunsgrēku Olaines pusē; izdeguši 6,5 hektāri meža

0 Komentāru
Ugunsdzēsēji turpina cīņu ar postošo ugunsgrēku Olaines pusē; izdeguši 6,5 hektāri meža
VUGD

Olaines pagastā glābēji visu nakti uz sestdienu turpināja dzēst meža ugunsgrēku. Un arī vēl dienas laikā tur gruzdošā zeme jālaista. Kopumā Latvijā meži piektdien dega 22 vietās. Saņemti izsaukumi arī uz vairāk nekā 100 kūlas ugunsgrēkiem.

Izsaukumu uz ugunsgrēku Olaines pagastā glābēji saņēma sestdienas pēcpusdienā. Saskaņā ar sākotnējo informāciju tur bija aizdegusies kūla, tomēr ierodoties notikuma vietā atklājās, ka stiprā vēja dēļ liesmas pārmetušās uz mežu un strauji izplatās. Cīņā ar šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku piedalījās vairāk nekā 20 ugunsdzēsēji, kā arī Valsts meža dienesta (VMD) darbinieki, kas strādāja visu nakti un arī sestdien – turpināja laistīt gruzdošās vietas.

“6,5 hektāri deg mūsu virsmežniecībā, blakus Rīgas reģionālai deg, strādājam diennakti, tikko vīrus nomainījām un domāju, ka šodien te varbūt varētu arī beigt. Vainīgi ir bezatbildīgi cilvēki, jo vakar mūsu virsmežniecībā bija pavisam četri ugunsgrēki, kopējā meža platība pie 20 hektāri būs,” norāda VMD Zemgales virsmežniecības uguns apsardzības inženieris Modris Vainovskis.

Meži deg arī citur Latvijā – piektdien kopumā 22 vietās, ugunsgrēki turpinās arī sestdien. “Situācija ir slikta, ļoti sauss, vējš pēcpusdienā un cilvēku bezatbildība. Ir ugunsbīstamais periods sācies,  mežā kurināt uguni ir aizliegts, vienkārši ir aizliegts. Nu, jūs paši redzējāt, šī jaunaudze ir nopostīta, viņa ir jānovāc nost un jāstāda par jaunu,” norāda VMD pārstāvis.

“Pirmajā Lieldienu brīvdienā kopumā VUGD saņēma vairāk nekā 200 izsaukumus, no kuriem 173 bija tieši uz ugunsgrēku dzēšanu un jāņem vērā, ka lielākā daļa no šiem ugunsgrēkiem bija tieši kūlas vai arī meža ugunsgrēki, un to kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 157 hektāri. Visticamāk, tieši kūlas degšanas rezultātā vakar nodega arī vairākas ēkas,” skaidro VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece.

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks piektdien izcēlās arī Rīgā, Juglā, kur astoņu hektāru platībā dega niedres. Šogad kopumā VUGD reģistrējis jau vairāk nekā 2000 pērnās zāles ugunsgrēku, kuros izdega simtiem hektāru, vairākos ugunsgrēkos gājuši bojā un cietuši cilvēki.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

0 Komentāru