Tvana gāze gandrīz noindē ģimeni! Uzzini, kā sevi pasargāt

Komentāri
Tvana gāze gandrīz noindē ģimeni! Uzzini, kā sevi pasargāt
FOTO: LETA

Pirms dažām dienām mediķu palīdzību lūgusi kāda sieviete, kura pievakarē pamanījusi, ka viņas septiņus mēnešus vecais zīdainis pēkšņi un nopietni sasirdzis. Par to, kas viņam patiesībā noticis, sievietei nebija ne jausmas.

Notikuma vietā strādājošajiem mediķiem radušās aizdomas, ka ģimene varētu būt saindējusies. Tā kā dzīvoklī bijusi gāzes apkure, dakteri pieļāvuši, ka saindēšanas iemesls varētu būt tvana gāze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nekavējoties izsaukta vēl viena ārstu brigāde, un cietušie izvesti no dzīvokļa un nogādāti neatliekamās palīdzības automašīnās.

Par laimi, abiem mazuļiem pārdzīvotais beidzies bez nopietnām sekām un viņi jau pavisam drīz no slimnīcas izrakstīti. Savukārt māte vēl turpina ārstēšanos slimnīcā. Austrumu slimnīcas ārsti apstiprina neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku aizdomas par šīs bīstamās saindēšanās iemesliem.

Katru gadu ar tvana gāzi Latvijā saindējas vairāki simti cilvēku. Jāpiebilst, ka visbiežāk tas notiek ugunsgrēkos, taču arī šādi gadījumi, kad pie vainas ir apkures iekārtas, nav retums.

Šajā gadā vien slimnīcā ārstējušies jau aptuveni desmit cilvēku, kuri saindējušies līdzīgi kā māmiņa un abi viņas bērni.

Situācijā, ja jūsu mājoklī, darbavietā vai kādā citā telpā apkurei tiek izmantota malka, kāds cits cietais kurināmais vai gāze un sajūtat pēkšņu, strauju veselības pasliktināšanos, galvassāpes, reiboņus vai kādas citas saindēšanās pazīmes, nekavējoties atveriet logus, vai vēl labāk, pametiet telpas. Ja esat saindējies ar tvana gāzi, glābiņš ir svaigs gaiss.

Lai pasargātu sevi no bīstamās saindēšanās, dakteris iesaka mājokļos, kuru apkures iekārtās ir atklāta liesma, uzstādīt tvana gāzes detektorus.

Šo iekārtu iespējams iegādāties par pārdesmit eiro un tā, atšķirībā no jums, spēj ”sajust” bīstamo gāzi. Iekārta, tāpat kā visparastākais dūmu detektors, palielinās jūsu izredzes izdzīvot arī gadījumā, ja būsit jau devies pie miera.

Ja gāze noplūst dienas laikā, jūs, visticamāk, pamanīsit izmaiņas un veselības pasliktināšanos, taču šāds pats nelaimes gadījums naktī ir daudzkārt bīstamāks. Bez brīdinājuma signāla glābties no nāvējošās gāzes ir gandrīz neiespējami.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl