“TV3 Ziņu”, “Bez Tabu” un “Nekā Personīga” žurnālisti izvirzīti izcilības balvai

1 komentārs
“TV3 Ziņu”, “Bez Tabu” un “Nekā Personīga” žurnālisti izvirzīti izcilības balvai
FOTO: LETA

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) paziņojusi ”Izcilības balvas” 2017 nominantus.

Žūrija ir izvērtējusi iesniegtos kandidātus balvai par izcilu žurnālistiku 2017. gadā un izraudzījusies piecus nominantus katrā no balvas nominācijām.

Balvas pretendentus šogad varēja pieteikt sešās nominācijās – ziņa/reportāža, apraksts, pētniecība/analītika, intervija, labākais darbs reģionālajos medijos, kā arī jaunajā kategorijā – kultūras žurnālistika.

Kandidātus balvai varēja izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri, balvai bija iespējams pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri.

Kategorijas ”Ziņa/reportāža” nominanti
  • Guna Gleizde, Katrīna Žukova, Jānis Bagātais, Kristīne Liepiņa, Filips Lastovskis, Danute Tomsone, Delfi, ”Domā, spried, sver” (reportāžas par pašvaldību vēlēšanām).
  • Jānis Zvērs, TV3, ”Humora komiteja” (ziņa par finansiālo atbalstu no rīdzinieku-nodokļu maksātāju naudas divām organizācijām – ”Jautro asprātīgo klubs” un ”Humora komiteja”).
  • Olga Dragiļeva, LTV, sižetu sērija par Katalonijas krīzi.
  • Roberts Blass, TV3, ”Madonas 2. vidusskolas Rakstiņu ”klans”” (par personāla politiku Madonas 2. vidusskolā).
  • Ina Strazdiņa, Latvijas Radio, ”Reportāža no karstākā pasaules punkta – Sīrijas”, stāsts par Alepo viesnīcas īpašnieku Navrasu Riga.
Kategorijas ”Analītika/pētniecība” nominanti
  • Ilze Jaunalksne, Andrejs Vasks, ”Nekā personīga”/TV3, Sižetu sērija par krāpšanos ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK).
  • Vita Anstrate, Viktors Pupiks, Dace Krejere, Renārs Šteimanis, Zane Mače, Laura Dzērve, Zanda Ozola – Balode, ”Aizliegtais paņēmiens”, LTV, Latvijas radio, LSM.LV, ”Sistēmas bērni” (sižetu sērija par bērnu namiem Latvijā).
  • Jānis Krēvics, Ansis Pūpols, Red Dot Media/TV3, ”Melu teorija” (raidījumu sērija par melu ziņām).
  • Indra Sprance, IR, pētījums par maksātnespēju lēmumiem tiesās.
  • Baiba Kļava, Roberts Šteinbergs, Vita Grīnvalte, Ieva Jurevica, Guntis Bojārs, Sanita Miķelsone, ”Aizliegtais paņēmiens”/LTV, ”Operācija Tokija” (par aplokšņu algām).

Ar pilnu nominantu sarakstu var iepazīties Latvijas Žurnālistu asociācijas mājaslapā.

Godinot LU Sociālo zinātņu fakultātes dekānes Intas Brikšes piemiņu, tiks pasniegta viņas vārdā nosauktā balva par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

Balvai pieteiktajam darbam bija jābūt sabiedriski nozīmīgam un aktuālam, tādam, kas radījis sabiedrībā plašu rezonansi, ietekmējis procesus, tā veidotājs ievērojis labas žurnālistikas praksi, kā arī darbs atbilst LŽA Ētikas kodeksa principiem.

Pieteikumus vērtēja LŽA žūrija – Kārlis Dagilis, Inga Spriņģe, Dace Krejere, Anita Brauna un Rita Ruduša.

Konkursa laureāti tiks paziņoti LŽA Izcilības balvu pasniegšanas ceremonijā 23. martā.
1 komentārs