Operatoru aizturēja par “iespējamu piegružošanu” un nepakļaušanos policijas darbiniekam

19 komentāri
Operatoru aizturēja par “iespējamu piegružošanu” un nepakļaušanos policijas darbiniekam
FOTO: Sergejs Medvedevs, TV3 Ziņas

Šodien pie Krievijas vēstniecības Rīgā norisinājās pret Krievijas agresiju Ukrainā vērsts protests. Protesta laikā Valsts policija aizturēja TV3 Ziņu dienesta operatoru “par iespējamu piegružošanu”, lai arī viņa paša filmētajos videokadros redzams, ka operators veica savu darbu – filmēja. Tagad viņš ir atbrīvots.

Sergejs portālam Skaties.lv norādīja, ka ir sajūta, ka kāds piezvana un saka, kā visu uzrakstīt. ”Neviens nezina ko darīt un kā mani noformēt,” piebilda Sergejs.

19:03

Skaties video, kā tas notika!

17:46

Izrādās, ka par piegružošanu pienākas administratīvs sods, taču operators iecirknmī esot nogādāts par nepakļaušanos policijas darbiniekam, noskaidroja TV3 Ziņas.

Jānis Bārzdainis, Valsts policijas RRP Rīgas Ziemeļu iecirkņa priekšnieks:

Jaunietis bija pie ēkas fasādes pielīmējis lapiņu, kuru viņam tika lūgts noņemt. Viņš to nepacēla un nesavāca. [..] Par to pienākas administratīvs sods, taču policijas iecirknī viņš tika nogādāts jau par nepakļaušanos policijas darbiniekam. Viņš iebilda diezgan bravūrīgā veidā.

16:53

Policija paziņojusi, ka operators tika aizturēts par “iespējamu piegružošanu”.

Policijas komentārs:

Par piketos aizliegtas simbolikas izmantošanu iecirknī tika nogādāts 1961. gadā dzimis vīrietis, kurš protesta norises vietā izmantoja plakātu, uz kura bija attēlota piketos aizliegta nacistiskās Vācijas un bijušās PSRS simbolika. Otrs vīrietis, kurš ir dzimis 1985. gadā [operators S. Medvedevs – red.] policijas iecirknī tika nogādāts par iespējamu piegružošanu.

16:25

VIDEO: Operators tika aizturēts brīdī, kad viņš filmēja skrejlapu. Video skaties te!

16:20

Policija S. Medvedevu no apcietinājuma atbrīvojusi.

15:49

Mediju eksperte Anda Rožukalne operatora aizturēšanu, ja vien viņš nav rīkojies hulignāniski, raksturo, kā ”absolūti nepieļaujamu un neizskaidrojamu”. Visu viedokli lasi šeit!

15:47

”Baigi ilgi viņi te raksta savus paskaidrojumus. Nepārtraukti pa vienam policisti tiek saukti ārā sarunai,” informē aizturētais operators.

15:39

Pats Sergejs Medvedevs no policijas iecirkņa ziņo, ka līdz šim brīdim nopratināšana nav veikta. Uz labierīcībām arī nokļūt varot tikai policijas pavadībā.

15:34

Šobrīd tiekot skaidroti lietas apstākļi. Kas noticis un kādēļ operators aizturēts, devās noskaidrot arī TV3 raidījuma Bez Tabu žurnālists Alberts Dinters, taču viņam neļāva ienākt iecirknī. Skaties video!

 15:28

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Toms Sadovskis portālam Skaties.lv par radušos situāciju komentārus atteicās sniegt.

Aizturētais TV3 Ziņu operators Sergejs Medvedevs

Es neņēmu rokās plakātu, ko it kā esmu nolicis sargpostenī uz palodzes, un tad nometu zemē, tas pēc viņu liecībām. Neviens pagaidām neko neskaidro. Zinu vien to, ka versijas par aizturēšanu mainās pa minūtēm, bet versija par nepakļaušanos tikko tik noraidīta pēc kopējās apspriedes un saskaņošanas. Priekšnieki nepārtraukti zvana katram policistam.

 

FOTO: Facebook

FOTO: Facebook

FOTO: Sergejs Medvedevs, TV3 Ziņas

FOTO: Sergejs Medvedevs, TV3 Ziņas

FOTO: Sergejs Medvedevs, TV3 Ziņas

FOTO: Sergejs Medvedevs, TV3 Ziņas

 

FOTO: Sergejs Medvedevs, TV3 Ziņas

FOTO: Sergejs Medvedevs, TV3 Ziņas

19 komentāri