1 komentārs
Tuvojoties ziemai, pastiprinājusies Latvijas robežas nelikumīga šķērsošana! Šogad aizturēti jau 400 nelegālie imigranti
FOTO: LETA

Tuvojoties ziemai, pastiprinājusies valsts robežas nelikumīga šķērsošana – aizvadītajā nedēļas nogalē uz austrumu robežas konstatēti trīs valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumi un kopumā aizturēti 37 Vjetnamas pilsoņi un 9 personu pārvietotāji, 6 Igaunijas un 3 Krievijas pilsoņi.

Divas valsts robežu nelikumīgi šķērsojušās personu grupas, katrā 10 Vjetnamas pilsoņi, tika aizturētas 14. oktobrī Alūksnes novadā un, sadarbībā ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldi, Krustpils novadā, savukārt no trim lielākā valsts robežu nelikumīgi šķērsojušo personu grupa, 17 Vjetnamas pilsoņi, tika aizturēta 15. oktobrī Kārsavas novadā.

Saistībā ar Vjetnamas pilsoņu nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas organizēšanu un atbalstīšanu aizturēti 9 personu pārvietotāji, 6 Igaunijas un 3 Krievijas pilsoņi.

Jāatzīmē, ka pēdējā mēneša laikā aizturēta jau otrā personu grupa, kura Latvijā ieceļo no Igaunijas, pirms tam nelikumīgi šķērsojot Krievijas-Igaunijas valsts robežu. Parādījusies jauna tendence, kas liecina par Igaunijas pilsoņu aktīvu iesaistīšanos personu nelikumīgā pārvietošanā no Krievijas Federācijas uz Eiropas Savienības valstīm, izmēģinot nelikumīgai robežšķērsošanai dažādus maršrutus gan pāri Krievijas-Igaunijas, gan pāri Krievijas-Latvijas robežām.

Par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā un pret pārvietotājiem par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai uzsākti kriminālprocesi.

Daļa Vjetnamas pilsoņu pagaidām ievietoti vairākās Valsts policijas Īslaicīgās aizturēšanas vietās valsts robežas pārkāpēju aizturēšanas novados, taču lielākā daļa jau pārvietota uz Valsts robežsardzes Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru ”Daugavpils”, kura kapacitāte kārtējo reizi ir tuvu maksimālai, neskatoties uz to, ka katru nedēļu Valsts robežsardze izraida no valsts iepriekš aizturētus valsts robežas pārkāpējus. Kopš šā gada sākuma jau ir izraidīti no valsts vairāk kā 300 ārzemnieki, kuri nelikumīgi uzturējās Latvijas Republikā.

Kopš gada sākuma šī ir 58. personu grupa, kura aizturēta par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Kopumā šogad par “zaļās” robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti 400 trešo valstu piederīgais, tostarp 280 Vjetnamas pilsoņi, un 47 personu pārvietotāji, 33 Krievijas, 6 Igaunijas, 3 Latvijas, 2 Ukrainas, 1 Tadžikistānas, 1 Lietuvas un 1 Moldovas pilsonis, savukārt pērn visa gada garumā aizturēti 463 trešo valstu piederīgie, tostarp 309 Vjetnamas, 70 Irākas, 30 Afganistānas un 25 Krievijas Federācijas pilsoņi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl