Tuvojas pirmizrāde jaunai latviešu filmai ”Nekas mūs neapturēs”

0 Komentāru

Ceturtdien paziņos nacionālās kino balvas ”Lielais Kristaps” šā gada nominantus. Iespējams, ka to vidū būs arī Andra Gaujas jaunākā pilnmetrāžas mākslas filma ”Nekas mūs neapturēs”. Tā ir filma par Latvijā aktuālu tematu – laulātu pāru šķiršanos, tā īsumā savu darbu raksturo filmas režisors.

Jau pēc pirmajiem filmas kadriem redzams, ka laulības šķiršana filmā būs spraiga. Filmas galvenie varoņi – divas sievietes, meitene un vīrietis – strīdēsies un arī līgs mieru.

Spēlfilmas režisors Andris Gauja norāda, ka pāru šķiršanās ir liela problēma Latvijā. Režisors tautas lepnumā meklē nesaskaņu sakni. Filmā pieaugušajiem bieži lepnums liek sevi celt augstāk par tuvajiem.

“Ja dziesmu svētkos esam lepni par kopīgu lietu, tas ir super, mums ir par ko lepoties. Ja individuāli cilvēks ir lepns, tā, ka viņa viedoklis ir svarīgāks par citu viedokli, tad tā, manuprāt, ļoti paralizējoša lieta, kas traucē dzīvot un veidot attiecības,” piebilst režisors.

Spilgtākā darbības vieta filmā ir Āraišu vējdzirnavas, kas ir Andra Keiša spēlētā varoņa pils. Dzirnavu iekšskati ar tur esošo skaņu studiju filmēti tam īpaši uzbūvētās vairākstāvu telpās Rīgā.

Andra Gaujas filmas ”Lielā Kristapa” balvai ir nominētas divas reizes. Režisors norāda, ka labs vērtējums no malas vienmēr ir patīkams. “Ja mēs tiekam novērtēti, tad, protams, ir ļoti silta un laba sajūta. Manā gadījumā ir īpaši laba sajūta par kolēģiem, ka neesmu viņus ievilcis bezcerīgā projektā.”

Intrigām, lepnuma un spriedzes bagātās filmas pirmizrāde jau 9. oktobrī.

2018. gadā Latvijā noslēgtas 13 058 laulības, bet šķirtas – 5 967, var teikt, ka puse no visiem precētajiem pāriem pēc laika diemžēl šķiras.

Filma “Nekas mūs neapturēs” kopbudžets ir aptuveni 700 000 eiro, filma tapa ar Nacionālā Kino centra un daudzu sponsoru atbalstu.

Pirmizrāde notiks Rīgā, kino “Citadele”. Pēc tam kino būs redzams pārējās Latvijas pilsētās, tostarp četrās lielākajās koncertzālēs Liepājā, Ventspilī, Cēsīs, Rēzeknē.

0 Komentāru