Dombrovskis “darba intervijā” Briselē bijis pārliecinošs

2 komentāri
Dombrovskis “darba intervijā” Briselē bijis pārliecinošs
FOTO: LETA

Vakar Valdis Dombrovskis Eiropas Parlamentā nonāca deputātu jautājumu krustugunīs. Eksperti atzīst, ka Valdis Dombrovskis iztaujāšanā vakar sevi pierādīja pārliecinoši. 

Eiroparlamentārietis Roberts Zīle pēc iztaujāšanas atzina, ka var uzskatīt, ka V. Dombrovskis pārbaudījumu ir izturējis.

Uzreiz pēc noklausīšanās abu komiteju locekļi pieņēma verdiktu, vai V. Dombrovskis ir atbalstīts eiro un sociālā dialoga jautājumos amatam. Visticamāk, ka lēmums ir pozitīvs, taču publiski tas vēl nav paziņots.

Kopumā vakar Eiropas Parlamenta priekšā stājās četri kandidāti. U

ngārijas izvirzītais kandidāts kandidātu izglītības, kultūras, jaunatnes un pilsonības lietu komisāra amatam Tibors Navračičs kļuva par pirmo kandidātu, kurš pēc uzklausīšanas tika noraidīts.

Valdis Dombrovskis ir nominēts Eiropas Komisijas viceprezidenta amatā pārraudzīt jautājumus, kas saistīti ar eiro un sociālo dialogu. Tāpat kā pārējiem eirokomisāra kandidātiem, arī viņa iztaujāšana Eiroparlamentā ilga trīs stundas, kuras laikā tiek vērtētas pretendenta zināšanas un kompetence piešķirtajā atbildības jomā.

Šim pārbaudījumam bija  izšķiroša loma, jo to neizturot, ietekmīgais un dāsni atalgotais amats var iet secen. Dombrovskis iepriekš atzinis, ka jautājumu krustugunīm gatavojies ļoti nopietni vairāku dienu garumā.

Iztaujāšanu viņš sāka, nosaucot galvenos uzdevumus amatā.

V. Dombrovska politiskie sabiedrotie viņu slavēja par Latvijas izvešanu no krīzes, bet oponenti pārmeta aklu sekošanu taupības politikai. Kritiķiem pievienojās arī Tatjana Ždanoka.

Tomēr ekspremjres bija spiests atzīt arī kļūdas, kuras nekonkretizēja.

Neiztika arī bez asumiem. Kāds deputāts aizsvilās, pārmetot Dombrovskim personīgā viedokļa nepaušanu.

Šodien noslēgsies kandidātu intervijas un pēc divām nedēļām Eiroparlaments plāno lemt, vai atbalstīt jauno Eiropas Komisiju. Lai gan eiroparlamentārieši var balsot tikai par visu Eiropas Komisijas sastāvu kopumā, negatīvs vērtējums par kādu pretendentu var novest pie šī kandidāta atsaukšanas un aizvietošanas ar citu.

Pēdējais tiks izvērtēts Somijas kandidāts Jirki Katainens.

2 komentāri