Tuvākajās dienās gaidāmi jauni siltuma rekordi

1 komentārs
Tuvākajās dienās gaidāmi jauni siltuma rekordi
ILZE ZVĒRA, F64

30.decembra vakarā un naktī uz 31.decembri gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +5..+9 grādiem, vietām pārspējot siltuma rekordus, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Pastāv iespēja, ka pirmdienas vakarā tiks sasniegts arī visas valsts 30.decembra rekords, kas ir +9,2 grādi 1994.gadā. Augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta Vecgada dienā, ir +9,3 grādi 2016.gadā.

Sagaidāms, ka visaugstāk termometra stabiņš pakāpsies Mērsraga novērojumu stacijā. Rīgā vēlā pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu prognozēta gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz +8 grādiem, tādēļ galvaspilsētā var krist gan 30., gan 31.decembra rekords.

31.decembra rītā un dienā gaisa temperatūra sāks pazemināties, Jaungada naktī Vidzemē un Latgalē tā noslīdēs līdz -3 grādiem, tomēr 2020.gada pirmajās dienās atkal kļūs siltāks, un temperatūras svārstības gaidāmas arī turpmāk.

Siltais gaiss pirmdien ienāks ar spēcīgu rietumu, dienvidrietumu vēju, savukārt Jaungada naktī pūtīs mēreni stiprs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš.

Tuvākajās diennaktīs brīžiem gaidāmi nokrišņi, uz ceļiem veidosies apledojums, prognozē sinoptiķi.

1 komentārs