Komentāri
Turpmākos četrus gadus valsts galva būs Raimonds Vējonis
FOTO: LETA

Par Valsts prezidentu šodien Saeima ievēlēja aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzīto Vējoni Valsts prezidenta amatā ievēlēja piektajā balsojumā, kurā viņu atbalstīja 55 deputāti. Vējonis šajā balsošanas kārtā bija vienīgais kandidāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamais valsts prezidents Raimonds Vējonis (ZZS) pēc prezidenta vēlēšanu rezultātu paziņošanas solīja turpināt strādāt Latvijas valsts un tautas labā.

Viņš solīja stiprināt valsts drošību, veicināt reģionu, kā arī visas valsts attīstību un celt tautas labklājību.

Viņaprāt, šajās Valsts prezidenta vēlēšanas atšķīrās no iepriekšējām ar kandidātu debatēm un diskusijām dažādos formātos, kuros augstā amata pretendenti sniedza savu redzējumu.

Vējonis pateicās arī par atbalstu savai ģimenei.

Vējonim pēc ievēlēšanas nācis prātā Latvijas valstsvīra Jāņa Čakstes teiktais 1919. gadā – gadu pēc valsts neatkarības pasludināšanas, proti, ka Latvija var būt gandarīta ar paveikto. Kā norādīja jaunievēlētais Valsts prezidents, arī patlaban ir pamats ar gandarījumu skatīties valsts nākotnē un lepoties ar līdz šim paveikto.

“Strādāšu tā, lai mēs visi kopā – tauta, politiskās partijas, valdība, Saeima – strādātu kā komanda un lēmumi būtu vērsti uz valsts attīstību. Gods kalpot Latvijai!” savu uzrunu uzreiz pēc ievēlēšanas noslēdza Vējonis

Pašreizējā prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras beigsies šā gada 7. jūlijā.

Vējonis būs piektais Valsts prezidents kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas un devītais kopš Latvijas valsts dibināšanas.

Kā ziņots, Valsts prezidenta amatam bija izvirzīti četri kandidāti – Vējonis, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kā arī Saeimas deputāti – partijas “Saskaņa” pārstāvis Sergejs Dolgopolovs un Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars.

Pirmajā balsojumā neviens no kandidātiem nesaņēma nepieciešamo balsu vairākumu jeb vismaz 51 balsi. Kā pirmais no cīņas par prezidenta krēslu izstājās Bondars. Par Bondaru nobalsoja tikai septiņi deputāti, bet pret bija 89 deputāti. Šīs partijas septiņi deputāti bija solījuši nākamajos balsojumos nepiedalīties, tomēr izrādījās, ka viņi balsojumā piedalās un balso pret visiem kandidātiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl