1 komentārs

Gada vidū, iespējams, mainīsies elektroenerģijas tarifs. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) šobrīd iesniegts akciju sabiedrības Sadales tīkls pieprasījums par izmaiņām pārvades pakalpojumu cenrādī.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumam – atbalstīt vai noraidīt izmaiņas pārvades tarifā – vajadzēja būt zināmam jau šodien, taču saistībā ar to tika saņemts ļoti daudz dažādu viedokļu un komentāru, līdz ar to lēmums būs zināms tikai nākamnedēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patērētāju maksu par elektroenerģiju veido vairākas sadaļas. Pati elektroenerģijas cena, obligātā iepirkuma komponente, pārvades un sadales pakalpojumi, kā arī pievienotās vērtības nodoklis.

Šobrīd regulators ir saņēmis pieprasījums par izmaiņām pārvades pakalpojumu cenrādī. Citiem vārdiem sakot – par vadu, stabu un transformatoru uzturēšanu.

Visā Latvijā ir aptuveni 900 tūkstošu mājsaimniecību, kurām ir elektrība pieslēgums. Lielākajai daļai jeb 750 tūkstošiem ir vienfāzes pieslēgums.

Turpmāk par elektrību vairāk maksās tie, kuriem ir mazs vai ļoti mazs pieslēgums. Vasarnīcas, lauku mājas, vai arī dzīvokļi, kuros to iemītnieki uzturas reti. Visā valstī tādu ir ap 120 tūkstošiem.

Šīm mājsaimniecībām, tātad ar patēriņu ap nulli vai tuvu tam – pieprasīts ieviest fiksētu mēneša maksu 1,50 apmērā.
Patērējot līdz 75 kilovatstundām mēnesī, pieaugums jau ir tikai 19 centu.

Savukārt pārējiem pārvades tarifs nevis pieaug, bet samazinās. Attiecīgi par 25 centiem vai trim eiro 76 centiem.

Akciju sabiedrība Sadales tīkls to sauc par tarifa izlīdzināšanu.

Sākotnēji SPRK Sadales tīklu iesniegumu bija plānojusi izvērtēt vēl šodien, taču tika saņemts ļoti daudz dažādu viedokļu un komentāru.

Tādi bija arī Latvijas patērētāju interešu aizstāvības asociācijai.

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija nebija vienīgā, kas savus argumentus klāstīja regulatora sēdē. Tādi bija arī būvniekiem, ražotājiem un citiem.

Atbalstot viedokļu daudzveidību, komisijas vadītājs nākotnē vēlētos tos iegūt laikus.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl