1 komentārs

Gada vidū, iespējams, mainīsies elektroenerģijas tarifs. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) šobrīd iesniegts akciju sabiedrības Sadales tīkls pieprasījums par izmaiņām pārvades pakalpojumu cenrādī.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumam – atbalstīt vai noraidīt izmaiņas pārvades tarifā – vajadzēja būt zināmam jau šodien, taču saistībā ar to tika saņemts ļoti daudz dažādu viedokļu un komentāru, līdz ar to lēmums būs zināms tikai nākamnedēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patērētāju maksu par elektroenerģiju veido vairākas sadaļas. Pati elektroenerģijas cena, obligātā iepirkuma komponente, pārvades un sadales pakalpojumi, kā arī pievienotās vērtības nodoklis.

Šobrīd regulators ir saņēmis pieprasījums par izmaiņām pārvades pakalpojumu cenrādī. Citiem vārdiem sakot – par vadu, stabu un transformatoru uzturēšanu.

Visā Latvijā ir aptuveni 900 tūkstošu mājsaimniecību, kurām ir elektrība pieslēgums. Lielākajai daļai jeb 750 tūkstošiem ir vienfāzes pieslēgums.

Turpmāk par elektrību vairāk maksās tie, kuriem ir mazs vai ļoti mazs pieslēgums. Vasarnīcas, lauku mājas, vai arī dzīvokļi, kuros to iemītnieki uzturas reti. Visā valstī tādu ir ap 120 tūkstošiem.

Šīm mājsaimniecībām, tātad ar patēriņu ap nulli vai tuvu tam – pieprasīts ieviest fiksētu mēneša maksu 1,50 apmērā.
Patērējot līdz 75 kilovatstundām mēnesī, pieaugums jau ir tikai 19 centu.

Savukārt pārējiem pārvades tarifs nevis pieaug, bet samazinās. Attiecīgi par 25 centiem vai trim eiro 76 centiem.

Akciju sabiedrība Sadales tīkls to sauc par tarifa izlīdzināšanu.

Sākotnēji SPRK Sadales tīklu iesniegumu bija plānojusi izvērtēt vēl šodien, taču tika saņemts ļoti daudz dažādu viedokļu un komentāru.

Tādi bija arī Latvijas patērētāju interešu aizstāvības asociācijai.

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija nebija vienīgā, kas savus argumentus klāstīja regulatora sēdē. Tādi bija arī būvniekiem, ražotājiem un citiem.

Atbalstot viedokļu daudzveidību, komisijas vadītājs nākotnē vēlētos tos iegūt laikus.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl