Komentāri

”Piespiedu darbs par bērnu seksuālu izmantošanu” – nākotnē šādi ziņu virsraksti vairs nebūs jālasa. Amatpersonas grasās grozīt likumus, lai par pedofiliju turpmāk varētu piemērot tikai cietumsodu. Jo jaunākam bērnam varmāka nodarījis pāri, jo bargāks sods.

Pēc skandalozi maigā Liepājas tiesas soda diviem pedofiliem un tam sekojošajiem protestiem, politiķi un ierēdņi steidz atkal grozīt likumus. Dažnedažādu iestāžu darba grupa šodien nāca klajā ar saviem ierosinājumiem, kas tieši jāmaina. Un tie paredz, ka sodi pedofiliem tiks palielināti jau otro reizi neilgā laika posmā. Turklāt visi dzimumnoziegumi pret bērniem turpmāk tiks kvalificēti kā smagi.

Jebkuram, kurš zinās par šādu noziegumu, bet neziņos par to policijai, pašam draudēs cietumsods. Tāpat, ņemot vērā, ka pedofili pēc soda izciešanas itin bieži atkal nodara pāri bērniem, paredzēts, ka viņiem visiem būs jāiziet probācijas uzraudzība piecu gadu garumā.

Dienests jau kopš 2010. gada īsteno īpašu programmu, kura samazina tajā iesaistīto pedofilu recidīvismu, tomēr līdz šim ne visiem pedofiliem nācās iziet probāciju.

Turklāt, lai palielinātu iespēju savulaik par dzimumnoziedznieku upuriem kļuvušajiem bērniem meklēt taisnību, noilgumu par šādiem noziegumiem sāks skaitīt tikai no upura 18 gadu vecuma.

Visi šie grozījumi gan vēl jāapstiprina Saeimā. Tieslietu ministrs pauda cerību, ka tie varētu stāties spēkā nākamā gada janvārī.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl