Turpmāk par dzimumumnoziegumu slēpšanu draudēs cietumsods

Pievienot komentāru
Turpmāk par dzimumumnoziegumu slēpšanu draudēs cietumsods
LETA

”Piespiedu darbs par bērnu seksuālu izmantošanu” – nākotnē šādi ziņu virsraksti vairs nebūs jālasa. Amatpersonas grasās grozīt likumus, lai par pedofiliju turpmāk varētu piemērot tikai cietumsodu. Jo jaunākam bērnam varmāka nodarījis pāri, jo bargāks sods.

Pēc skandalozi maigā Liepājas tiesas soda diviem pedofiliem un tam sekojošajiem protestiem, politiķi un ierēdņi steidz atkal grozīt likumus. Dažnedažādu iestāžu darba grupa šodien nāca klajā ar saviem ierosinājumiem, kas tieši jāmaina. Un tie paredz, ka sodi pedofiliem tiks palielināti jau otro reizi neilgā laika posmā. Turklāt visi dzimumnoziegumi pret bērniem turpmāk tiks kvalificēti kā smagi.

Jebkuram, kurš zinās par šādu noziegumu, bet neziņos par to policijai, pašam draudēs cietumsods. Tāpat, ņemot vērā, ka pedofili pēc soda izciešanas itin bieži atkal nodara pāri bērniem, paredzēts, ka viņiem visiem būs jāiziet probācijas uzraudzība piecu gadu garumā.

Dienests jau kopš 2010. gada īsteno īpašu programmu, kura samazina tajā iesaistīto pedofilu recidīvismu, tomēr līdz šim ne visiem pedofiliem nācās iziet probāciju.

Turklāt, lai palielinātu iespēju savulaik par dzimumnoziedznieku upuriem kļuvušajiem bērniem meklēt taisnību, noilgumu par šādiem noziegumiem sāks skaitīt tikai no upura 18 gadu vecuma.

Visi šie grozījumi gan vēl jāapstiprina Saeimā. Tieslietu ministrs pauda cerību, ka tie varētu stāties spēkā nākamā gada janvārī.