6 komentāri
Turpmāk nedrīkstēs smēķēt automašīnas salonā; aizliegs arī aromātisko tabaku
FOTO: Flickr

Valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto likumprojektu, kas paredz nopietnāk ierobežot tabakas produktu izplatīšanu un nosaka stingrākas prasības ražotājiem.

Sagatavotais likumprojekts paredz aizliegt izplatīt tabakas izstrādājumus ar raksturīgo aromātu, piemēram, augļu vai konfekšu garšu un smaržu, un tabakas izstrādājumus, kuri satur vitamīnus, kofeīnu vai kuru sastāvā ir piedevas, kam nesadedzinātām piemīt kancerogēnas, mutagēnas un reproduktīvai sistēmai toksiskas īpašības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumprojekts arī paredz aizliegt cigaretes, kuru darvas un oglekļa monoksīda līmenis pārsniedz desmit miligramus vienā cigaretē, kā arī nikotīna līmenis pārsniedz vienu miligramu vienā cigaretē.

Tāpat likumprojektā iekļautas elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu drošības prasības. Paredzēts noteikt, ka uz elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu iepakojuma būs jānorāda informācija par to sastāvu un potenciālo ietekmi uz veselību. Tāpat būs jānorāda ieteikums izstrādājumu glabāt bērniem nepieejamā vietā.

Lai veicinātu no tabakas dūmiem brīvu vidi, VM likumprojektā noteikusi arī papildu smēķēšanas ierobežojumus dažādās vietās. Smēķēt nedrīkstēs uz dzīvokļu balkoniem, ja kādam no mājas iedzīvotājiem būs pretenzijas pret to, kā arī kafejnīcu āra terasēs un citās publiskās vietās, ja kādai personai pret to būs iebildumi.

Tāpat smēķēt nedrīkstēs transportlīdzekļu salonos un kabīnēs. Tomēr tālsatiksmes vilcienos un kuģos varēs būt atsevišķi vagoni vai kajītes, kas paredzētas smēķētājiem. VM gan atteikusies no ieceres pilnībā izskaust smēķēšanu darbavietā, un to tomēr varēs darīt speciāli tam paredzētās telpās.

Tāpat noteikts aizliegums smēķēt bērna klātbūtnē.

Minētās izmaiņas paredz ministrijas izstrādātais likumprojekts “Par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”.

Par izmaiņām vēl būs jālemj Saeimai.

TOP komentāri

  • ed
  • pīpis
  • tūdaliņš
    +1 +1 0

    tūdaliņš

    labi pret smēķēšanu ir jacinās, bet ne jau ar šādām metodēm :D jāsāk kaut vai ar pardošanas politiku, nevis taka lielveikalā pie kases acis ņirb no krāsainām un garšīgām paciņām

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl