Turpmāk medikamentus drīkstēs saņemt pa pastu arī no trešajām valstīm

Pievienot komentāru
Turpmāk medikamentus drīkstēs saņemt pa pastu arī no trešajām valstīm
FOTO: LETA

Valdība šodien nolēma atcelt ierobežojumus zāļu saņemšanai pa pastu no trešajām valstīm, kas paredzētas personiskai lietošanai.

Ar šādu iniciatīvu klajā nāca jaunā veselības ministre Anda Čakša. Pretrunīgi vērtētais aizliegums saņemt zāles pa pastu no trešajām valstīm tika pieņemts bijušā veselības ministra Gunta Belēviča laikā un spēkā stājās vien šā gada martā.

Vienlaikus ņemot vērā, ka pastāv noteikts risks attiecībā uz zāļu pasta sūtījumiem, ko saņem no trešajām valstīm, saistībā ar risku to kvalitātei, kā arī iespējamu zāļu viltojumu risku, tiek noteikta prasība pacientam, kurš zāles saņem, apliecināt to, ka viņš uzņemas pilnu atbildību par šo zāļu lietošanu, attiecīgi apzinās iespējamos riskus un apņemas izmantot tikai personiskai lietošanai.

Ierobežojums saņemt medikamentus pa pastu no trešajām valstīm joprojām saglabāsies attiecībā uz narkotiskām un psihotropām zālēm, jaunām psihoaktīvām vielām, kā arī uz anaboliskajiem steroīdiem, testosteroniem, augšanas hormoniem vai to analogiem.