Turpmāk datus par ārvalstniekiem, kuri uzturas Latvijā, iekļaus vienotā reģistrā

0 Komentāru
Turpmāk datus par ārvalstniekiem, kuri uzturas Latvijā, iekļaus vienotā reģistrā
FOTO: LETA

Lai atvieglotu ar Latviju saistītu ārvalstnieku identificēšanu, datus par viņiem paredzēts iekļaut vienotā reģistrā. Par šādu Iekšlietu ministrijas piedāvāto risinājumu šodien diskutēs ministri.

Patlaban katra iestāde, ar ko saskaras ārvalstnieki, piešķir viņiem savus identifikācijas kodus. Tādējādi ir grūtāk pārbaudīt identitāti; tiek lieki tērēts valsts iestāžu laiks, turklāt ārvalstniekiem jāsniedz ziņas par sevi katrai iestādei atsevišķi.

Lai problēmu risinātu, tiek rosināts veidot Fizisko personu reģistru uz esošā Iedzīvotāju reģistra bāzes, papildinot to ar datiem par ārvalstniekiem. Informāciju varēs pievienot un arī izmantot dažādas iestādes, kurām ir saskarsme ar ārvalstniekiem.

Tie ir gan patvēruma meklētāji, gan arī cilvēki, kuri Latvijā iegādājas nekustamo īpašumu, dibina uzņēmumus, strādā vai precas.

Tiek lēsts, ka patlaban dažādās valsts sistēmās reģistrēti aptuveni 155 000 ārvalstnieku, taču kopējais skaits varētu būt mazāks, jo viens cilvēks var būt vairākās sistēmās. Pilnvērtīgi jaunais reģistrs varētu sākt darboties 2021. gadā. Tā ieviešanai tērēs pusmiljonu eiro no Eiropas Savienības fondu naudas.

0 Komentāru