Turpinās strādāt pie likuma par Latvijas mūzikas kvotu ieviešanu Latvijas raidstacijās

0 Komentāru
Turpinās strādāt pie likuma par Latvijas mūzikas kvotu ieviešanu Latvijas raidstacijās
Izdevniecības "Musica Baltica" Jāzepa Vītola 150. gadskārtai veltītie nošu izdevumi. (FOTO: LETA)

Valstiskās audzināšanas apakškomisija šodien kārtējo reizi tikās ar mūziķu un raidorganizāciju pārstāvjiem, lai meklētu kompromisu par latviskās mūzikas atskaņošanas apjomu. Sākotnējo uzstādījumu par 40%, visticamāk, attiecinās tikai uz sabiedriskajiem medijiem.

Ar ierosinājumu palielināt Latvieši izcelsmes mūzikas apjomu raidstacijās šā gada sākumā nāca klajā Latvijas mūzikas attīstības biedrība, piedāvājot par obligātu ieviest normu, ka televīzijas un radio programmās 40% no visas atskaņotās mūzikas ir jābūt vai nu Latvijā radītai, vai latviešu mūziķu atskaņotai.

Jautājums nonāca strupceļā, jo pret šādām izmaiņām raidstacijas kategoriski iebilda. Puses joprojām pie sarunu galda nav sēdušās.

Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisija tomēr noskaņota meklēt kompromisus, un šodienas sēdē šķiet ledus sakustējās.

Piedāvājums noteikt 20% kvotu raidorganizācijas apmierina. Jo lielā daļā radiostaciju vietējā mūzika šo apjomu jau šobrīd pārsniedz. Tiesa gan, to neuzrāda kopējā statistika.

Kā viens no variantiem šodienas sēdē izskanēja arī iespēja latviešu mūzikas kvotā noteikt atšķirīgu pieeju. 40% būtu sabiedriskajiem medijiem, savukārt komercstacijām – mazāk. Jādomā arī par kompensējošiem mehānismiem, lai medijus stimulētu šo kvotu ievērot. Vienlaikus tiek akcentēts, ka latviešu mūzika nenozīmē mūziku latviešu valodā.

Jāpiebilst, ka lielāka vietējās mūzikas atskaņošana būtu ieguvums mūziķiem un producentiem, palielinātos viņu autoratlīdzību ieņēmumi. Citās valstīs, tostarp Igaunijā, vietējās mūzikas kvotas jau ieviestas.

Plānots, ka Saeimā šis jautājums atkal tiks skatīts pēc 2 nedēļām.

0 Komentāru