Izdevies ierobežot plašo ugunsgrēku Ādažu poligonā

4 komentāri
Izdevies ierobežot plašo ugunsgrēku Ādažu poligonā
Foto: Aculiecinieks

Pirmdienas pusdienlaikā izdevies ierobežot svētdien Ādažu poligonā izcēlušos plašo ugunsgrēku, pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš skaidroja, ka ugunsgrēks ir ierobežots un lokalizēts, un turpinās tā likvidācijas darbi.

Jaunķiķis piebilda, ka ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās gan VMD transports, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvie transportlīdzekļi, kā arī iesaistījušies Nacionālie bruņotie spēki (NBS) un dzēšana notiek arī no gaisa. Nav zināms, cik ilgi dzēšanas darbi turpināsies, jo tas būs atkarīgs arī no laika apstākļiem.

Sarunā ar “900 Sekundēm” VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks norādīja, ka ugunsgrēka dzēšana turpinājusies līdz pat tumsai un uz vietas palikuši dežuranti no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), VUGD un tā atsākusies agri no rīta.

Liesmas ir tikai Ādažu poligona teritorijā un aptuvenā degšanas platība ir 300 hektāri. Šis ir lielākais mežu ugunsgrēks šosezon, taču kā postošākos Valsts meža dienesta pārstāvis min Ķemeru Nacionālā parka degšanu 1999. gadā, kā arī 1972. gada ugunsgrēku Vērgalē, kad izdega vairāk nekā 3000 hektāru.

Jaunķiķis norāda, ka par ugunsgrēka iemesliem pagaidām runāt ir pāragri. Tā dzēšana notiek gan no NBS helikoptera, tāpat ugunsgrēka ierobežošanā iesaistītas arī VUGD un Meža dienesta automašīnas.

4 komentāri