Turpinās Aldara parka pārbūve

0 Komentāru
Turpinās Aldara parka pārbūve
SKIRMANTE BALČIŪTE

Šonedēļ ir sācies Aldara parka pārbūves beidzamais un svarīgākais posms.

Pašlaik teritorija vairāk līdzinās aizaugušam mežam. Bet plānots, ka jau pēc gada iedzīvotāji varēs pastaigāties pa ainaviski pievilcīgu parku, ar labiekārtotiem celiņiem, sporta un bērnu laukumiem, brīvdabas estrādi un strūklaku. Bet alpīnisti varēs atsākt treniņus mākslīgo pilsdrupu tornī. Vairāk par šo vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli – 27. jūlija rītā “900 sekundēs”.

Lai turpinātu Aldara parka pārbūvi, Sarkandaugavas apkaimē, Rīgas dome jūlijā piešķīra daļēju finansējumu 3. kārtas būvdarbiem 596 114 eiro apmērā.

Aldara parka pārbūve sākta pagājušā gada septembrī. Tā pārbūvi iepirkuma procedūras rezultātā uzticēts veikt pilnsabiedrībai ”Guliver Construction”, būvuzraudzību veic SIA ”Jurēvičs un partneri”, savukārt, projekta autori ir pilnsabiedrība ”RE-ARTA”.

Aldara parks ir viens no vecākajiem parkiem Rīgā, kas veidots 19. gadsimta beigās kā alus darītavas īpašnieka savrupmājas dārzs ar dīķi un mākslīgajām pilsdrupām. 20. gadsimta trīsdesmitajos gados parks tika pārbūvēts un izmantots Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa vajadzībām, bet pēc Otrā pasaules kara parks kļuva par publiski pieejamu teritoriju.

0 Komentāru