Tūrisma nozares pārstāvji: PVN paaugstināšana apdraud visu nozari

Komentāri

Asa kritika izskan arī par Finanšu ministrijas priekšlikumiem, kā aizlāpīt  budžeta robus, kuri radīsies nodokļu reformas rezultātā. Viens no šiem priekšlikumiem ir celt PVN likmi viesnīcu pakalpojumiem no pašreizējiem 12 līdz 21%.

Par to sašutusi tūrisma nozare. Viņi šodien aizstāvību meklēja pie ekonomikas ministra, un- to arī atrada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tūrisma nozares uzņēmumus satraukusi Finanšu ministrijas iecere paaugstināt PVN viesnīcu pakalpojumiem no 12% līdz 21%.

Lūgumu pēc politiskās palīdzības nozares pārstāvji šodien nāca prasīt Ekonomikas ministram, kurš nostājies uzņēmēju pusē.

Latvijā tāpat kā vēl 24 Eiropas Savienības  dalībvalstīs tūristu izmitināšanas pakalpojumiem piemērota samazināta PVN likme. Latvijā tā ir 12%. Kaimiņos – zemāka.  Igaunijā un Lietuvā 9%, Polijā – 7%.

20 un 25% PVN likme tūrisma pakalpojumiem piemērota tikai Dānijā, Slovākijā un Lielbritānijā. Pēkšņa nodokļu celšana Latvijā nozarei būs pamatīgs trieciens, uzsver Ekonomikas ministrs.

Pašmāju tūrisma biznesa dūži ir gatavi darīt visu, lai piespiestu Finanšu ministriju atteikties no ieceres.

 

Tūrisma nozare Latvijā aug par 7% gadā, apgrozījums ir ap 800 miljoniem eiro. Arī lauku tūrisma pārstāvji sūdzas, ka PVN celšana būs kārtējais trieciens, kas attīstību bremzēs: uzņēmēji turklāt vēl bažījas par jauno kases aparātu sistēmas ieviešanu, kas radīs papildus tēriņus.

Finanšu ministrijas pārstāvji šorīt uz tikšanos ar Ekonomikas ministru un viesnīcniekiem nebija ieradušies. Tuvākajā laikā gaidāmi politisko sarunu raundi, kuros Finanšu un Ekonomikas ministrijas mēģinās rast kompromisu jautājumā, kas izšķirs Latvijas viesnīcnieku biznesa nākotni.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl