Tūrisma nozares pārstāvji kritizē Latvijas simtgades svinību tēriņus

0 Komentāru

Latvijas 100. dzimšanas dienas svinēšanai līdz šim iztērēti aptuveni 15 miljoni eiro valsts budžeta naudas. Par svētku svinēšanu atbildīgais birojs ar veikumu apmierināts. Tikmēr tūrisma nozares pārstāvji sēj šaubas par Latvijas svētku tēriņu racionālu izlietojumu un aicina radīt vairāk paliekošu vērtību.

Tūkstošiem dažādi pasākumu, notikumu, projektu realizēti visā Latvijā kopš 2017. gada, ar kulmināciju 2018. gada novembra svētku nedēļā. Latvijas simtgades svinēšana jau gandrīz pusceļā, un simtgades birojs sācis vērtēt, vai sasniegti galvenie mērķi.

Birojs secina, ka daudz padarīts ar uzviju. Esot ļoti kāpusi sabiedrības piederības sajūta valstij un saliedētība. Mērījumi liecinot, ka, piemēram, vairākkārt augusi tā daļa cilvēku, kuri svin Latvijas neatkarības atjaunošanu 4. maijā.

Absolūti lielākā daļa cilvēku pamanījuši simtgades programmu, arī simtgades piederības zīmi, tie atzīst šo svētku svinēšanu kā ļoti īpašu mirkli. Simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta uzsver, ka svētku svinēšanas laikā stiprināta reģionālā iesaiste, piemēram, ar Latgales kongresu Rēzeknē.

Tikmēr kurzemniekiem rūgtumu sagādājis neskaidrs dalījums tajā, cik īsti naudas paliek Rīgā, bet cik – novirzīts reģioniem. Kurzemes Tūrisma asociācijas vadītājs Artis Gustovskis aicina turpmāk uzticēt naudas apguvi arī mazākām pašvaldībām. “Lai tādas līdzīgas nacionālas naudas apgūtu labāk, mūsu ieteikums deleģēt daļēji arī mazajām vietējām, reģionālajām nevalstiskām organizācijām, kas jau ļoti labi sastrādājās ar dažādām valsts struktūrām.”

Tūrisma nozares pārstāvji arī kritizē svētku tēriņus un sēj šaubas par to racionālu izlietojumu. Tiem radies arī jautājums, kas, ja neskaita skaistās filmas, ir tas paliekošais pēc pieciem, desmit gadiem, kad simtgade būs nosvinēta?

Diskusijas laikā izskanēja aicinājums ciešāk sadarboties, lai simtgades radītās vērtībās vairāk nonāktu tūristiem domātos bukletos.

0 Komentāru