Tūrisma asociācija: Latvijas iedzīvotāji koronavīrusa dēļ pagaidām neatceļ aktīvās atpūtas braucienus uz Itāliju

4 komentāri
Tūrisma asociācija: Latvijas iedzīvotāji koronavīrusa dēļ pagaidām neatceļ aktīvās atpūtas braucienus uz Itāliju
ZUMAPRESS / SCANPIX

Latvijas iedzīvotāji, izvērtējot riskus saslimt ar koronavīrusu “Covid-19”, pagaidām neatceļ aktīvās atpūtas braucienus uz Itāliju, atzina Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.

Viņa skaidroja, ka asociācijai ir informācija tikai par aktīvās atpūtas – slēpošanas – ceļojumiem šajā sezonā uz Itāliju, līdz ar to tendences attiecībā uz iedzīvotāju individuālajiem Itālijas pilsētu apmeklējumiem nevar komentēt.

Kavaca norādīja, ka pagaidām iedzīvotāji aktīvās atpūtas braucienus neatceļ, kā arī netiek pieprasītas kompensācijas.

Vienlaikus viņa skaidroja, ka koronavīruss ir “force majeure” jeb ārkārtējs, nenovēršams gadījums, līdz ar to tūrisma aģentiem un operatoriem arī nebūtu jāizmaksā ceļojuma kompensācijas.

Tāpat Kavaca atzīmēja, ka nav iespējams prognozēt turpmākās izmaiņas ceļojumu pieprasījumā.

LETA jau ziņoja, ka Itālijā, pēc jaunākajiem datiem, ar koronavīrusu inficējušies 283 cilvēki, tostarp kopš pirmdienas, 24.februāra, vakara inficēšanās gadījumu skaits pieaudzis par 54.  Šajos datos iekļauti arī septiņi cilvēki, kuri jau ir miruši ar koronavīrusu, un viens pacients Romā, kurš izveseļojies no vīrusa izraisītas slimības un ir izrakstīts no slimnīcas.

Visvairāk inficēšanās gadījumu konstatēti Itālijas ziemeļdaļā – 212 gadījumi konstatēti Lombardijā, 38 – Veneto, 23 – Emīlijā-Romanjā.

Tāpat ziņots, ka koronavīruss vissmagāk skāris Ķīnu, kur uzliesmojumā līdz šim miruši vairāk nekā 2660 cilvēku. Kopumā infekcijas gadījumu skaits sasniedzis 77 700.

Itālijā ir lielākais “Covid-19” gadījumu skaits Eiropā un trešais lielākais pasaulē aiz Ķīnas un Dienvidkorejas.

Pasaules Veselības organizācija brīdinājusi, ka koronavīruss joprojām var izvērsties pandēmijā.

4 komentāri