Tūrisma aģenti prasa paskaidrojumus, kādēļ aizliegts tirgot ceļojumus uz Krimu

1 komentārs

Jau ziņots, ka Drošības policija (DP) veikusi kratīšanu firmā, kas piedāvāja iespēju ceļot uz Krievijas okupēto Krimu. Tas pamatīgi pārsteidzis Latvijas tūrisma firmas.

Tūrisma aģentu asociācija pat nosūtījusi vēstuli Ārlietu ministrijai ar lūgumu skaidrot situāciju, kā tad pakalpojumu sniedzējiem būtu jārīkojas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

19.jūnijā DP darbinieki ieradās SIA MKBC Tour birojā, lai par lielu pārsteigumu tur strādājošajiem, veiktu kratīšanu.

Zināms, ka neilgi pirms tam kāds Drošības policijas darbinieks izlicies par tūristu un pasūtījis ceļojumu 10 personu lielai grupai uz Krimu. Tiklīdz firma sākusi kārtot dokumentus, sekojusi kratīšana.

Tagad firma šo pakalpojumu – ceļojumus uz Krimu un Sevastopoli vairs nepiedāvā, taču klientu interese par šiem galamērķiem aizvien ir liela.

DP rosība radījusi problēmas ne tikai šai firmai, bet vēl vairākiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar aviobiļešu piegādāšanu tūrisma firmām. Par to satraukusies Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociāciju, kas nosūtījusi oficiālu vēstuli Ārlietu ministrijai, lūdzot izskaidrot situāciju. 

Tūrisma asociācijā skaidro, ka katru gadu uz Krimu dodas simtiem ceļotāju, galvenokārt tāpēc, ka ar šo vietu viņus saista nostalģiskas atmiņas, jo padomju laikā Krima bija ļoti populārs kūrorts, uz kuru strādnieki no visas padomijas regulāri saņēma ceļazīmes un varēja atpūsties.

Tāpat daudziem Latvijas iedzīvotājiem vēl aizvien tur dzīvo radinieki. Situācija gan ir dīvaina – lai gan tirgot ceļojumus uz Krimu ir liegts, ikviens šādu ceļojumu no Latvijas var saplānot un īstenot pats, tas nav sodāms, vienīgi problēmas var rasties, mēģinot no Krimas atgriezties Ukrainā, jo Krievijas zīmogs pasē ukraiņu robežsargiem var radīt daudzus jautājumus un aizdomas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl