Tukumnieki dalās atmiņās par 1991. gada janvāra notikumiem

0 Komentāru
Tukumnieki dalās atmiņās par 1991. gada janvāra notikumiem
FOTO: LETA

Šī nedēļa Latvijā paiet, pieminot trauksmaino 1991. gada barikāžu laiku un kritušos upurus. Būtisks atbalsts stratēģisku objektu sargāšanā toreiz nāca no reģioniem. Cilvēki ieradās, līdzi vedot smago tehniku, kā arī pārliecību, ka rīdzinieki nav pamesti vieni.

Cik precīzi cilvēku no katras reģiona, katras pilsētas ieradās uz barikādēm, var mēģināt nosaukt aptuveni. Precīza uzskaite toreiz veikta netika. Taču tiek uzskatīts, ka kopumā Rīgā toreiz atradās ap pusmiljonu cilvēku.

Arī vīri no Tukuma. Brīvības laukumā pulcējušies pie ugunskura, rokās turot pa krūzei kūpošas tējas.

1991. gada janvārī cilvēki uz barikādēm pavadīja aptuveni divas nedēļas. Tas zināms tagad, taču toreiz tas bija lielais nezināmais – vajadzēs mēnesi, divus varbūt vairāk.

Pasākums Tukuma centrā notiek jau vairākus gadus, to organizē vietējais muzejs.

Tieši ar tādu domu – apzināt un ieraudzīt savējos, kas var vienkārši padalīties atmiņās vai pastāstīt līdz šim nezināmas epizodes.

Piemēram, kā būtu šodien. Vēl ne tik sen uz savām barikādēm arī galvaspilsētas centrā devās Ukrainas iedzīvotāji. Šie vīri atzīst, ka uz barikādēm dotos vēlreiz, cerot, ka to darītu arī tie, kas nereti izsakās, ka bēgtu prom.

Šādas un līdzīgas atmiņas šonedēļ dzirdamas visās Latvijas pusēs, kur vien iekurts piemiņas ugunskurs.

0 Komentāru