Tukumā ārkārtas stāvoklis, bet jaunu zivju bojāeja Šlokenbekas ezerā nav novērota

Komentāri
Tukumā ārkārtas stāvoklis, bet jaunu zivju bojāeja Šlokenbekas ezerā nav novērota
FOTO: Gundars Varža, Engures novada domes priekšsēdētājs

Šodien sākas ūdens piesārņojuma dēļ Tukuma attīrīšanas iekārtās Tīle un Slocenes upē noteiktais ārkārtas stāvoklis, kas turpināsies līdz 20. jūlijam. Ārkārtas stāvokli Tukuma novada dome izsludināja vakar vakarā saistībā ar piesārņojumu Tukuma novada Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, no kura pēdējo dienu laikā izceltas jau četras tonnas beigtu zivju.

Ārkārtas situācijas laikā ir noteikti ierobežojumi Tukuma pilsētas kanalizācijas tīkla novadāmajiem ražošanas notekūdeņiem, nepalielinot novadāmo notekūdeņu hidraulisko slodzi. Tukuma novada iedzīvotājiem ar šo lēmumu nekādi ierobežojumi netiek paredzēti. Lai Tukuma attīrīšanas iekārtas ātrāk atgūtos, pat būtu nepieciešams palielināt sadzīves notekūdeņu daudzumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Domes sēdē SIA Tukuma ūdens valdes loceklis Ainārs Feldmanis deputātus informēja, ka Tukuma ūdens pašu analīzēs iepriekš konstatēja, ka AS Tukuma piens regulāri pārsniedz to piesārņojuma apjomu, kāds atrunāts līgumattiecībās, un uzņēmums vilcinājies ar rīcību. Ja piektdien analīzes bija atbilstošas līgumam, tad šo pirmdien atkal konstatēta līguma normas pārsniegšana. Tomēr “Tukuma ūdens” nevarot vainot AS “Tukuma piens” zivju bojāejas radīšanā, jo tam ir blakus faktori.

Piektdien Šlokenbekas Dzirnavu ezerā tika uzstādīts ozona ģenerators, kas no attīrīšanas iekārtām izplūstošo ūdeni bagātinās ar skābekļa ozona maisījumu, kā rezultātā ezerā esošajām zivīm tiks piegādāts skābeklis.

Līdz šim mirušās zivis atrastas Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, bet citos ezeros, kuros ietek Slocenes upe, beigtu zivju nav – ne Valguma ezerā, ne Kaņiera ezerā.

Pagaidām joprojām nav noskaidrots konkrēts piesārņojuma avots, VVD rīcībā analīžu rezultātu nav un vēl nevar konstatēt konkrētu uzņēmumu. Uzņēmumu, kuri nodod savus neattīrītos notekūdeņus SIA “Tukuma ūdens”, notekūdeņu kvalitātes analīzes tiek veiktas, skaidroja VVD pārstāve.

Lasi vēl