1 komentārs

Kā izrādās, daudzi skolēni vasaras brīvlaiku gaida, lai nevis atpūstos, bet piepelnītos. Jau kārtējo gadu Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā bērniem pieteikties dažādām vakancēm. Šogad pieejamas vairāk nekā 4000 darbavietas, bet iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka pieprasījums ir krietni lielāks nekā piedāvājums. Arī šoreiz, vien dažas minūtes pēc tiešsaistes reģistrācijas sākuma, strādātgribētāju skaits bija tik liels, ka sistēma uz brīdi ”nobruka.”

Skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem savu vasaras brīvlaiku var pavadīt, strādājot oficiāli atalgotu darbu. Šādu iespēju jau kārtējo gadu piedāvā Nodarbinātības valsts aģentūra, valstij līdzfinansējot darba devēju izmaksas par skolēnu atalgojumu un pilnībā apmaksājot bērniem dzīvības apdrošināšanu un nepieciešamās veselības pārbaudes.

Inese Šteina, NVA direktores vietniece

Skolēns par pilno nodarbināto laiku saņem ne mazāk kā minimālo mēnešalgu. Tas ir, 370 eiro. Protams, ka darba devējs var maksāt vairāk, bet valsts finansē pusi no minimālās mēnešalgas.

Pretēji kā citos gados, šoreiz laikā, kamēr atvase strādā vasaras darbā, vecākiem tiks saglabāts neapliekamais minimums par apgādībā esošu bērnu. Šai programmai atvēlētais valsts finansējums ir 850 000 eiro.

Jānis Reirs, labklājības ministrs (Vienotība)

Tie nav izdevumi, tā ir investīcija darba tirgū. Jaunietis var atrast sev piemērotu nodarbošanos, darba devējs var sazīmēt čaklākos un piedāvāt nākotnes perspektīvas.

Kopumā plānots savest 4100 skolēnu ar vairāk nekā 200 darba devējiem. Jāpiebilst, ka par jauniešu pieskatīšanu tiek piemaksāts arī viņu darba audzinātājam. Novērots, ka visvairāk piedāvā palīgstrādnieka, labiekārtošanas, viesmīļa un biroja palīga vakances, kā arī darbu tūrisma jomā.

Liela interese

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka skolēnu interese par šo pasākumu ir gana liela un ne visi strādātgribētāji tiek pie kārotās darba vietas. Arī šoreiz, pirmajās minūtēs pēc elektroniskās reģistrācijas sākuma, Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapu piemeklēja tehniskas grūtības, jo to izmantoja pārāk liels interesantu skaits.

Armans, skolnieks

Gribu pieteikties, lai būtu ar ko vasaras laikā nodarboties. Gribu arī sapelnīt naudiņu, sakrāt.

Armanam šī ir pirmā reize, kad piedalās programmā, un pirms reģistrēšanās puisis vēl nezināja, kur vēlētos strādāt. Savukārt Marta darbam piesakās jau otro gadu.

Marta, skolniece

Ir interesanti iegūt jaunu pieredzi, iepazinu Rīgu, braukājot apkārt. Man vajadzēja vākt atkritumus un tagad vairs negribas mest uz zemes, zinot, kā ir jāvāc.

Skolēnu darbam algo uz diviem mēnešiem. Lai pieteiktos, jāaizpilda pieteikums un jānoformē nodokļu grāmatiņa.

Skaties video!

TOP komentāri

  • saxa
    0 0 0

    saxa

    Vai NVA neiedomājās, ka interese būs gana liela, un bērni arī saprot, ka visiem nepietiks, tālab, jo ātrāk iesniegsi pieteikumu, iespējamība ir lielāka iegūt iespēju strādāt vasaras brīvlaikā. Arī pagājušā gadā dēls ar zināmām grūtībām iesniedza elektroniskajā pieteikšanās laikā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl