Tūkstošiem cilvēku Pārdaugavā dodas “Nemirstīgā pulka” gājienā

Pievienot komentāru
Tūkstošiem cilvēku Pārdaugavā dodas “Nemirstīgā pulka” gājienā
Foto: f64

Trešdienas pēcpusdien tūkstošiem cilvēku Rīgā, Pārdaugavā, devās akcijas “Nemirstīgais pulks” gājienā.

Pēc organizatoru aplēsēm, gājienā piedalījās aptuveni 15 000 cilvēku. Valsts policijas aplēses gan liecina, ka gājienā piedalījās 10 000 līdz 12 000 cilvēku.

Gājiens sākās ap plkst. 16 no iepretim viesnīcai “Maritim” esošā parka. Gājiena kolonnas priekšgalā izkārtojās orķestris un grupiņa pirmsskolas vecuma bērnu. Daži no bērniem bija ģērbušies kara laika formās. Gājiena dalībnieki rokās turēja tūkstošiem vēsturisku fotogrāfiju, kurās bija attēloti karavīri.

Gājiens orķestra mūzikas un uzmundrinošu uzsaukumu pavadībā noritēja mierīgi, bez starpgadījumiem. Gājiena dalībnieku kolonna stiepās vairāku kilometru garumā.

Gājiena maršruts noslēdzās pie Uzvaras pieminekļa, kur tā dalībnieki tika sagaidīti ar aplausiem. Noslēgumā kolonnas priekšgalā ejošie bērni palaida gaisā hēlija balonus.

Kā ziņots, šodien Rīgā, Uzvaras pieminekļa apkārtnē, visu dienu norisinās dažādi pasākumi par godu 73. gadadienai kopš sabiedroto karaspēka uzvaras pār nacistisko Vāciju. Padomju laikos šajā datumā tika svinēta “Uzvaras diena”. Tradicionāli daudzu krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

Kā jau ierasts, pasākumos Uzvaras pieminekļa apkārtnē piedalās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku un tas izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt arī administratīvā pārkāpuma protokolus par būšanu stiprā alkohola reibumā, urinēšanu publiskā vietā un citiem pārkāpumiem.

Pēc policijas aplēsēm, šodien ap plkst. 17 Uzvaras pieminekļa apkārtnē bija pulcējušies aptuveni 22 000 līdz 25 000 cilvēku.