“Tukšo krēslu” akcijā pie Krievijas vēstniecības Rīgā pieprasa ukraiņu politislodzīto atbrīvošanu

12 komentāri

Vairāki desmiti cilvēku Latvijā piektdien atsaucās aicinājumam atbalstīt politieslodzītos ukraiņus, kā arī karagūstekņus, kas iespundēti Krievijas cietumos.

Akcijā ar nosaukumu “Tukšie krēsli” pie Krievijas vēstniecības Rīgā Kremlis tika aicināts šos cilvēkus nekavējoties atbrīvot. Ukrainas un Latvijas rakstnieki-aktīvisti atgādināja par 64 ukraiņu politieslodzītajiem Krievijas cietumos.

Pasākums pie Krievijas vēstniecības Rīgā sarīkots, lai atgādinātu, ka Ukrainas austrumos aizvien notiek karš, savukārt okupētajā Krimā gan pret ukraiņiem, gan pussalā mītošajiem Krimas tatāriem tiek vērstas represijas.

Akcijas dalībniekiem rokās bija Latvijas, Eiropas Savienības un Ukrainas karogi. Uz ietves bija novietoti krēsli ar lapiņām, uz kurām uzrakstīti politieslodzīto ukraiņu vārdi, kas tika skaļi nolasīti.

Tā saucamo “tukšo krēslu” akciju pērnā gadsimta 80. gados izmantoja pasaules rakstnieku asociācija, ar krēsliem simbolizējot rakstniekus, kas pasākumā nevar piedalīties apcietinājuma draudu vai slepkavības dēļ. Ukraina šo ideju pēdējos gados atdzīvinājusi.

Ieslodzījumā Krievijā šobrīd ir vairāk nekā 70 Ukrainas pilsoņi, tostarp 24 jūrnieki no pērn novembrī Kerčas šaurumā sagrābtajiem Ukrainas karakuģiem. Viņu vidū ir arī kinorežisors un rakstnieks Oļegs Sencovs, kurš pērn bija pieteicis badastreiku, ko izturēja 145 dienas.

12 komentāri