Tukša un pamesta – tāda šobrīd ir “Vāgnera zāle”! Koristi aicina pievērst uzmanību nama briesmīgajam stāvoklim

3 komentāri
Tukša un pamesta – tāda šobrīd ir “Vāgnera zāle”! Koristi aicina pievērst uzmanību nama briesmīgajam stāvoklim
Foto: Danuta Juste

Gandrīz gadsimtu ”Vāgnera zāle”, kurā darbojās drāmas, operas un baleta trupas, bija Rīgas kultūras dzīves centrs. 19. gadsimta trīsdesmitajos gados tur pat darbojās pats Rihards Vāgners.

Taču kopš 2007. gada ēka ir tukša un pamesta, tās sliktā stāvokļa dēļ. Kultūras ministrija nespēj rast nepieciešamos līdzekļus tās atjaunošanai. Lai sabiedrībai un varasiestādēm neļautu aizmirst par šo namu, Doma laukumā otrdien, 3. oktobrī, pulcējās simtiem dziedātāju un vienojās Svētceļnieku kora dziedājumā no Riharda Vāgnera operas “Tanheizers”.

Doma laukumā pulcējās aptuveni 800 dziedātāju no teju 50 pašmāju koriem. Šādi viņi cer pievērst sabiedrības uzmanību Vāgnera nama pašreizējam stāvoklim un kas ar to notiks turpmāk. Koristi devās īsā gājienā un tad apstājās pie ”Vāgnera zāles”.

1782. gadā celtais Vāgnera nams jau aptuveni desmit gadu ir slēgts un šobrīd nav skaidrības par tā nākotni. Tajā kādreiz ir atradies Rīgas pirmais Pilsētas muzikālais teātris, operas diriģējis pasaules slavenais komponists Rihards Vāgners, kā arī šājā namā ir darbojusies Vāgnera koncertzāle.

Jāpiebilst, ka Vāgnera nama renovācijas projekta pašreizējās izmaksas sasniedz teju 20 miljonus eiro, taču Kultūras ministrijai līdzekļu šādam projektam nav.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl