3 komentāri
Tukša un pamesta – tāda šobrīd ir “Vāgnera zāle”! Koristi aicina pievērst uzmanību nama briesmīgajam stāvoklim
Foto: Danuta Juste

Gandrīz gadsimtu ”Vāgnera zāle”, kurā darbojās drāmas, operas un baleta trupas, bija Rīgas kultūras dzīves centrs. 19. gadsimta trīsdesmitajos gados tur pat darbojās pats Rihards Vāgners.

Taču kopš 2007. gada ēka ir tukša un pamesta, tās sliktā stāvokļa dēļ. Kultūras ministrija nespēj rast nepieciešamos līdzekļus tās atjaunošanai. Lai sabiedrībai un varasiestādēm neļautu aizmirst par šo namu, Doma laukumā otrdien, 3. oktobrī, pulcējās simtiem dziedātāju un vienojās Svētceļnieku kora dziedājumā no Riharda Vāgnera operas “Tanheizers”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Doma laukumā pulcējās aptuveni 800 dziedātāju no teju 50 pašmāju koriem. Šādi viņi cer pievērst sabiedrības uzmanību Vāgnera nama pašreizējam stāvoklim un kas ar to notiks turpmāk. Koristi devās īsā gājienā un tad apstājās pie ”Vāgnera zāles”.

1782. gadā celtais Vāgnera nams jau aptuveni desmit gadu ir slēgts un šobrīd nav skaidrības par tā nākotni. Tajā kādreiz ir atradies Rīgas pirmais Pilsētas muzikālais teātris, operas diriģējis pasaules slavenais komponists Rihards Vāgners, kā arī šājā namā ir darbojusies Vāgnera koncertzāle.

Jāpiebilst, ka Vāgnera nama renovācijas projekta pašreizējās izmaksas sasniedz teju 20 miljonus eiro, taču Kultūras ministrijai līdzekļu šādam projektam nav.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl