“Tualetes nestrādā, ūdeni stiepjam…” Platones pagastā ūdensapgādi cer atjaunot nākamnedēļ

0 Komentāru

Platonē sagruvis vecs dziļurbums, tādēļ vairāki simti pagasta iedzīvotāju palikuši bez ūdens.

Ūdens padevi cer atjaunot nākamnedēļ.

Blakus vecajam tiek veidots jauns pagaidu urbums, un iedzīvotāji cer, ka ūdens apgādi atjaunos pēc iespējas ātrāk. Bet pagaidām dzeramo ūdeni pieved ar autocisternu, kas trīs reizes dienā tiek pārvietota.

No rīta cisterna stāv pie pagasta pārvaldes, tad – ciema centrā, bet vakarā un pa nakti – pie daudzdzīvokļu mājām.

Ināra
Platones iedzīvotāja

Veļas mašīnas nestrādā. Un tualetes nestrādā. Un stiepjam [ūdeni]. Nu grūti, bet ko lai dara? Man jau ir uzkrājumi mājās, bet kā spaiņi tukši, tā es nāku pakaļ. Un tad leju, leju… Un atkal nāku pakaļ.

“Nav kur nomazgāties, nav kur padzerties. Dzert jau šo var. Bet mēs īsti nedzeram. Mēs pērkam to parasto dzeramo [ūdeni], jo nezinām jau īsti, no kurienes tas ir nācis,” LNT Ziņām stāsta kāds Platones iedzīvotājs.

Antra Alksne
“Jelgavas novada KU” vadītāja

Pagaidām mēs runājam par pagaidu risinājumu ūdens apgādei, ko mēs ceram realizēt līdz šis nedēļas beigām vai līdz nākamās nedēļas sākumam. Redzēs, kad parādīsies ūdens, kādā kvalitātē tas būs, varbūt tas varētu ieilgt vēl uz pāris dienām.

Sagrūstot 240 metrus dziļajam urbumam, ūdensapgādē parādījās pelēcīgi melns, neattīrīts gruntsūdens, kas sākotnēji lika domāt par piesārņojuma nonākšanu sistēmā. Speciālisti saka, – kaut kas tāds Latvijā notiek pirmo reizi. Taču, iespējams, tas var atkārtoties, jo šādu dziļurbumu Latvijā ir daudz – padomju laikos tos urba lielo kolhozu centros.

0 Komentāru