Komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis neizsludināt grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz 5000 eiro lielu maksājumu par atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanu.

Pret minēto normu piketā pie Saeimas un protesta vēstulē iebilst desmitiem Krievijas imigrantu, kuri uzskata, ka Latvijas valsts viņus kā investorus piemānījusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēstuli parakstījis arī žurnālists Leonīds Ragozins. Viņš 12 gadus nostrādājis Maskavā, vietējā britu raidsabiedrības BBC nodaļā. Pirms diviem gadiem viņš nolēma mainīt darbu, pievēršoties rakstīšanai. Lai varētu brīvi strādāt profesijā, Ragozins pārdeva savu sērijveida dzīvokli Maskavas guļamrajonā un par iegūto naudu nopirka nelielu dzīvokli Rīgā, Stabu ielas sētas mājā.

“Rīga no loģistiskas viedokļa ir ļoti izdevīgā vietā. Mums, cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem no Krievijas vidusšķiras, šeit bija iespēja saņemt uzturēšanas atļauju. Vajadzēja tikai pārdot dzīvokli Maskavā, kas veidoja visu manu bagātību.”

Tagad Ragozins ir viens no daudziem Krievijas krieviem, kas parakstījuši lūgumu Valsts prezidentam neizsludināt Saeimā pieņemtos grozījumus Imigrācijas likumā. Tajos ieviesta norma, ka, beidzoties piecu gadu periodam, par termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu katram turētājam jāmaksā 5000 eiro. Tā kā daudzi uz dzīvi pārcēlušies ar ģimenēm, summas ir ļoti lielas. Kā apgalvo Ragozins, vairumam krievu, kuri šeit cerēja iegūt drošu patvērumu, bēgot no Putina režīma, jaunā prasība ir ne tikai finansiāli, bet arī cilvēciski nepieņemama.

Vairumam no mums, visticamāk, šo naudu nevajadzēs maksāt, jo mēs mācamies latviešu valodu. Tas nav grūti un, noliekot eksāmenu, var saņemt pastāvīgo uzturēšanās atļauju. Lielākais sašutums ir par to, ka arī Eiropas Savienības valstī, uz kuru atbraucām no valsts, kur likumus neievēro, likumam var būt atpakaļejošs spēks. Tas mums kā investoriem rada ļoti sliktu priekšstatu. Pieaug neuzticība Latvijas valstij.

Nacionālās apvienības pārstāvji, kas strīdīgo normu pēdējā brīdi likumā iesniedza, gan nedomā, ka rīkotos negodprātīgi.

Edvīns Šnore, Nacionālās apvienības deputāts:

Tas ir līdzīgi kā, ja cilvēks slēdz īres līgumu. Tas, protams, ir termiņa līgums uz gadu vai pieciem, un ja saimnieks paaugstina īri, tad – īrnieks varbūt ir gribējis, lai tā ir zemāka, bet saimnieks to drīkst darīt. Tas nav ne negodprātīgi, ne slikti. Šeit ir tieši tas pats gadījums.

Pēc iepazīšanās ar protesta vēstuļu saturu un pašu likumprojektu, Valsts prezidents šodien nolēma to nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.

Valsts prezidents, Raimons Vējonis:

Man nepatīk kopumā Saeimas prakse, ka uz trešo lasījumu vai uz otro, ja ir steidzams likumprojekts, tiek iesniegti ļoti būtiski grozījumi, tādējādi neļaujot ne tikai ekspertiem un Saeimas juristiem, bet arī pārējiem izvērtēt piedāvātos grozījumus.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl