Truksnis: Deputāti, apstākļu spiesti, man vairs neuztic domes vadību

Komentāri

Varas maiņa Jūrmalā. Ceturtdien Jūrmalas domes ārkārtas sēdē ar astoņām balsīm “par” un sešām “pret” no amata tika gāzts kūrortpilsētas mērs.

Gatis Truksnis pats balsojumā atturējās. Par Trukšņa palikšanu amatā balsoja visi Zaļo un zemnieku savienības deputāti, bet pret bija trīs Saskaņas, divi Vienotības, divi Tev, Jūrmala un viens Nacionālās apvienības deputāts.

Sasaukt ārkārtas sēdi, kurā notiktu uzticības balsojums mēram, pēc paša Trukšņa lūguma bija ierosinājusi viņa vietniece Rita Sproģe. Pēc amata zaudēšanas Truksnis apgalvoja, ka balsojuma rezultāts viņam neesot bijis pārsteigums.

Līdzšinējais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS):

Šodien beidzās mans atvaļinājums, nākamajā dienā man bija jāatgriežas darbā, gribēju zināt, vai es varu atgriezties darbā pie uzticības deputātiem vai šāda uzticība nepastāv. To es šodien noskaidroju, ka deputāti, apstākļu spiesti, diemžēl man vairs neuztic domes vadību. Tāpēc es vairs neesmu Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka Truksnis ir aizdomās turamais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktā kriminālprocesā par partiju iespējamu nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Kopumā šajā procesā ir trīs aizdomās turētie, tostarp uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš. Truksni korupcijas apkarotāji aizturēja pagājušajā nedēļā, vēlāk viņš tika atbrīvots, piemērojot drošības līdzekli – aizliegumu izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām, taču neliedzot ieņemt amatu Jūrmalas domē. Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakar žurnālistiem norādīja, ka, raugoties no rietumvalstu prakses, Truksnim būtu jāatkāpjas no amata.

Video

Foto: korupcijas apkarotāji Jūrmalas domē

 

Video

Lasi vēl