4 komentāri
Trimdas latviete: Gribēju pamēģināt pārlaist pirmo Latvijas ziemu, bet kā atbraucu, prom braukt vairs negribēju
FOTO: Ekrānšāviņš ()

Imanta Nīgale ir ASV trimdas latviešu ģimenē dzimusi mūziķe un izglītības darbiniece. Visu mūžu viņa par Latviju bija dzirdējusi vecvecāku stāstos, ik pa laikam šeit paviesojusies, bet nebija īsti sapratnes, ko nozīmē dzīvot Latvijā.

Pirms pieciem gadiem Imanta nolēma pamēģināt, vai spēj pārlaist šejienes ziemu. Sāka maģistrantūras studijas Latvijas Universitātē, bet pēc diviem studiju gadiem nebija gatava braukt prom. Tā vietā viņa iestājās “Iespējamajā misijā” mācīt angļu valodu un pēc diviem gadiem atkal negribēja atstāt senču zemi.

Imanta Nīgale
mūziķe

Skatos uz saviem draugiem Amerikā un redzu, kā es varētu tur pelnīt, darot to pašu, bet šeit man dzīvesveids, cilvēki, iespējas sevi attīstīt kā cilvēku ir daudz svarīgākas nekā nauda.

 

Imantas uzdrīkstēšanās jau iedvesmojusi kādu viņas draugu – arī viņš iemēģina dzīvi Latvijā.

 

Imanta Nīgale
mūziķe

Viņš dzīvo Liepājā, viņam ir nedaudz vientuļāk nekā man, Rīgā dzīvojot, bet tagad viņš tautu dejās dejo un biju Liepājā redzēt viņa koncertus. Izskatās jautri.

Imanta ir daļa no biedrības ”Ar pasaules pieredzi Latvijā”. Domubiedru grupā pulcējas latvieši, kas nolēmuši atsākt dzīvi Latvijā un lauzt mītu, ka šeit nav ko darīt.

TOP komentāri

 • avlis
 • pats
  +1 +1 0

  pats

  Jā tas tiesa , Latvijā ir vajadzība pēc svešvalodām , lai varētu braukt uz ameriku vai Angliju , Austrāliju u.c. valstīm stradāt darbu , kas nav saistīts ar nodokļu ņēmēju darbu !
 • eņģis
  +3 +1 -2

  eņģis

  Tad jau krievu valodu ir apguvusi, jo bez tās te neko nevar. Krievi visur priekšā ar savu valodu.Tā ir šodienas realitāte.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl