Trešdien Baltijas jūrā plosīsies vētra, kas skars arī Latviju

13 komentāri
Trešdien Baltijas jūrā plosīsies vētra, kas skars arī Latviju
AIVARS ĶESTERIS, F64

Jauns ciklons trešdien no Dānijas pārvietosies uz Somijas dienvidiem un strauji pieņemsies spēkā, izraisot vētru Baltijas jūrā, kas skars arī Latviju, prognozē sinoptiķi.

Lielākais vējš Latvijā gaidāms dienas un vakara stundās, sākot ar Kurzemi. Dienvidrietumu un pēc tam rietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 16-21 metram sekundē, vietām Kurzemē un Ziemeļvidzemē līdz 25 metriem sekundē, valsts ziemeļu piekrastē iespējamas pat vēl lielākas vēja brāzmas.

Sagaidāms, ka valstī kopumā vējš trešdien radīs lielākus postījumus nekā pirmdien, 16. decembrī, taču nav gaidāma tik liela vētra kā šā gada 27. oktobrī.

Atšķirībā no pirmdienas ciklona šoreiz būs maz nokrišņu – tikai nedaudz uzlīs. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +6…+9 grādiem, vietām pārspējot 18. decembra siltuma rekordu.

Vējš pierims naktī uz ceturtdienu. Atbilstoši pašreizējām prognozēm turpmāk līdz gada beigām Latvijā dominēs lēni vēji. Būtiska gaisa temperatūras pazemināšanās un noturīgs sals iespējams vien pēc Ziemassvētkiem.

13 komentāri