Komentāri
Trešdaļu meža ugunsgrēku izraisa ļaunprātīga dedzināšana! Latvijā noteikts augstākais ugunsbīstamības līmenis
FOTO: LETA

Šogad valsts mežos fiksēti kopumā 89 ugunsgrēki, un 34 no šiem gadījumiem Valsts meža dienests (VMD) fiksējis ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes, informē AS Latvijas Valsts meži (LVM).

Ļaunprātīgi izraisītajos ugunsgrēkos nopostīti 17 hektāri meža.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākajā valsts daļā patlaban noteikts augstākais jeb piektās klases ugunsbīstamības līmenis.

Uguns skartā valsts meža platība ir vairāk nekā 70 hektāru, tostarp degušas jaunaudzes vairāk nekā 30 hektāru platībā. Tas nozīmē, ka vidējā degusī platībā ir 0,8 hektāri.

Visvairāk meža ugunsgrēku līdz šim fiksēti Dienvidlatgales mežsaimniecībā, kur 36 ugunsgrēkos uguns skārusi 19 hektārus meža, savukārt Zemgales mežsaimniecībā fiksēti 17 meža ugunsgrēki, kuros uguns skartā meža platība ir 23,5 hektāru liela.

Kā ziņots, 2. maijā Latvijas mežos sākās ugunsnedrošais laikposms, kas parasti ilgst līdz rudenim.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl